"Uzay ve Bilim" Temalı TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı

18 Nisan 2018 Çarşamba 16:00

Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu tarafından hazırlanan "Uzay ve Bilim" temalı TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı yapıldı.

Çiçeklidede Özel İdare Ortaokulu bahçesinde düzenlenen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışına Kaymakam Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Fuarda 60 öğrenci ve 5 danışman öğretmen ile birlikte hazırladıkları 22 proje sergilendi.

Okul Müdürü İlyas Şen yaptığı konuşmada; “ Bilim fuarları, öğrenmeye istekli hep merak eden araştırmacı bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuarları genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamda ki işleyişi fark etmelerini sağlar. Öğretmen ve öğrencilerin gayretli çalışmalarıyla ortaya çıkan bu projelerin bilim ve teknikte yeni buluşlara kapı aralamasını temenni ederim. Proje çalışmalarınız ilerideki hayatınızda başarılı çalışmalarınıza atılacak ilk adımdır. Proje çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Kaymakam Mustafa Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen öğrencileri ve öğretmenleri başarılı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


"Uzay ve Bilim" Temalı TÜBİTAK Bilim Fuarı Açıldı
 


Benzer Haberler