Son Karar YSK’da

25 Haziran 2018 Pazartesi 11:00

24 Haziran 27. Dönem Milletvekilleri seçimleri kesin olarak AK Parti 2, CHP 1 Milletvekili çıkartırken diğer milletvekili CHP ile İYİ Partinin oylarının kesinleşmesinin ardından belli olacak. İki parti arasında çok az oy farkı olduğundan sonuç henüz kesinleşmedi.

Çanakkale'de Anadolu Ajansının açıkladığı resmi olmayan sonuçlara göre; Cumhur ittifakı yüzde 43,8 de kalırken Millet ittifakı 52,2 oy oranına ulaştı. Resmi olmayan sonuçlara göre ise; Millet ittifakını oluşturan CHP, İYİ Parti arasında bıçak sırtında olan Milletvekili çıkartma yarışında ibre sandıkların tamamının açılması sonrasında değişti. Millet İttifakı olarak CHP Çanakkale il genelinde yüzde 34,1 oy oranına ulaşırken; İYİ Partinin oy oranı ise yüzde 17,05 de kaldı. Anadolu Ajansının resmi olmayan sonuçlarına göre; AK Parti Çanakkale'de iki Milletvekili çıkartırken; CHP'de iki milletvekili çıkarttığı görülüyor.

CHP ve İYİ Parti Arasında 19 Oy Fark Var!

CHP ile İYİ Parti arasındaki oy farkı 19 a düşmesi nedeniyle Çanakkale’nin 4’üncü milletvekilinin kim olacağı henüz belirlenemedi. Sonucun net olarak belirlenebilmesi için yurtdışı oyları da eklenerek YSK’da yapılan son değerlendirmeye göre oyların bugün yeniden sayılacağı öğrenildi.

Kaynak: Aynalı Pazar

 


Benzer Haberler