Türk Kızılay’ı Biga Şubesi İftarda Bir Araya Geldi

02 Haziran 2019 Pazar 20:00

Türk Kızılay’ı Biga Şubesi iftarda yönetim kurulu, denetim kurulu ve gençlik kolları ile bir araya geldi. Biga İlyas Bayram Stadyumunun yanında ki yeşil alanda iftar buluşmasını gerçekleştiren Türk Kızılay Biga Şubesi İftarına Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Biga Ak Parti eski İlçe Başkanı Av. Yasin Öztürk, Biga Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ömer Yavuz, Genç Kızılay Biga temsilcisi Hakan Çınar, Pegai Bisiklet Platformundan gençler ve farklı bisiklet kullanıcıları katılım sağladı.

Biga Belediye Başkanı Bülent Erdoğan, Türk Kızılay’ı Biga Şubesi faaliyetleri hakkında bilgi aldı. Türk Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer ve Başkan Yardımcısı Taner Sarı ile birlikte afet durumunda Bigalıların ihtiyaçlarını karşılaması için tedarik edilen malzemelerin yer alacağı konteynırı gezdi.  Biga Türk Kızılay İftarında açıklama yapan Türk Kızılay Biga Şube Başkanı Erdoğan Başer ; “ Şubat ayında gerçekleştirilen Şube seçimlerinin ardından yönetim kurulumuzla birlikte faaliyetlerimize başladık. Bağışçılarımız tarafından şubemize gelen bağışları köylerimiz başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerini ulaştırmak için programlı bir şekilde ziyaretler gerçekleştirdik. Ziyaretlerimiz esnasında Türk Kızılay Biga Şubesinin tanıtımını yaparak faaliyetlerimiz hakkında muhtarlarımızı bilgilendirdik. Bizleri aktif gören vatandaşlarımız ramazan ayında zekât ve fitrelerini şubemize bağışlayarak bizlere destek oldular. Bağışçılarımızın destekleri ile daha çok kişiye gıda, kıyafet ve nakdi yardım gerçekleştirerek kısa sürede yönetim kurulumuzla birlikte Türk Kızılay Biga Şubesini daha aktif hale getirdik.

BİGA GENÇ KIZILAY KURULDU

4 ay gibi kısa bir sürede üniversitelerde okuyan arkadaşlarımızla irtibata geçerek gönüllü üye kayıtlarımızı gerçekleştirdik. Türk Kızılay Gönüllü üyeleri ile birlikte şubemizi daha da güçlendirdik. Genç Kızılay oluşumunu gerçekleştirmek için yönetim kurulumuzla birlikte karar aldık. Genç Kızılay Temsilcisi olarak seçilen Hakan Çınar, üniversitede Türk Kızılay’ı hakkında bilgilendirme çalışmalarına başladı. Gönüllü üye kayıtları ile birlikte Genç Kızılay Biga Temsilciliğini büyüterek;  Türk Kızılay Biga Şubesiyle koordineli çalışmalar gerçekleştirdi. Hakan Çınar arkadaşımıza bu konuda özverili çalışmaları için teşekkür ederim” dedi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Türk Kızılay’ı Biga Şubesi İftarda Bir Araya Geldi
 


Benzer Haberler