Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Gala Gecesi Gerçekleştirildi

08 Ekim 2018 Pazartesi 12:00

Tarihî Alan Başkanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü tarafından ortaklaşa hazırlanan “Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali” muhteşem bir gala gecesi ile sona erdi.

“Kadim Mirasın İzinde” sloganı ile düzenlenen, 120 ülkeden 2 bini aşkın rekor düzeyde başvurunun yapıldığı Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nde dereceye giren filmlere ödülleri verildi.

Saat 17.00’de Perihan Savaş ile söyleyişi gerçekleşti. Seyircilerden gelen soruları yanıtlayan Perihan Savaş, yeşilçam filmleri ile günümüz filmlerini karşılaştırıp düşüncelerini belirtti. Özellikle Kemal Sunal ile ilgili anılarından bahseden Sayın Savaş izleyicileri oldukça güldürdü.

Saat 19.00’da başlayan gala gecesi çeşitli gösterimlerden sonra dereceye giren filmlere ödülleri verildi. Ödülleri Tarihî Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Yücel Acer ve Perihan Savaş takdim etti. Ödül töreninden sonra Çanakkale Valisi Orhan Tavlı usta sinema oyuncusu Sayın Perihan Savaş’a ödül ve hediye takdiminde bulundu.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali Gala Gecesi Gerçekleştirildi
 


Benzer Haberler