Yenice’de Hırsızlık Olayı

11 Nisan 2018 Çarşamba 13:00

06 Nisan 2018 günü saat:19.15 sıralarında Yenice İlçesi Soğucak köyü Ballıçay mevkiinde bulunan Orman İşletme Şefliğine bağlı Gözetleme Kulesinden 17…plakalı kapalı kasa Ford Transit marka araç ile hırsızlık yapıldığı ihbarının alınması üzerine; Bölgeye Jandarma devriyesi görevlendirilmiş ve olay yerinde yapılan inceleme ve araştırma sonucunda hırsızlık olayında kullanılan araç Soğucak köyü ormanlık alan bölgesinde terk edilmiş vaziyette bulunmuştur. Araç içerisinde yapılan kontrolde hırsızlık konusu malzemeler ele geçirilmiştir.

Olay sonrasında yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Hırsızlık olayında kullanıldığı tespit edilen 17….. plakalı araç sahibi R.B., H.T. ve İ.D. isimli üç şüpheli şahıs 07 Nisan 2018 tarihinde yakalanmış, yakalanan şahısların yapılan mülakat ve alınan ifadeleri sonrasında suça karıştıkları tespit edilen S.B. ve M.E. isimli şahıslarda 08 Nisan 2018 tarihinde Biga ilçesinde yakalanmışlardır. Şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramada hırsızlık malzemesi olduğu tespit edilen malzemeler ele geçirilmiştir.

Şüpheli şahısların mülakat, PTS kayıtları ve alınan ifadelerinin doğrultusunda, Yenice (3), Bayramiç (2), Ayvacık (1), Balıkesir ili Havran (1) ve Balya (1) ilçelerinde olmak üzere toplam (8) ayrı hırsızlık olayını işledikleri tespit edilmiştir.

Şüpheli R.B isimli şahıs ifadesinin alınmasına müteakip C.Savcısının talimatı ile serbest bırakılmış, diğer (4) şüpheli şahıs ise çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklanmıştır.          

Basın ve halkımızın bilgisine sunarız.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Yenice’de Hırsızlık Olayı
 


Benzer Haberler