Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga TSO’ da Girişimcilik Sertifikaları Törenle Verildi      Sedyeyle Getirildiği Kongreyi Kazandı!      Sağlıklı Yaşam Aracı Kumkalede      Çarşamba Postasından Nurettin Taşar TBMM’de       Balıklıçeşme Ortaokulunda Eren’in Adı Yaşayacak      Hz. Mevlana İçin Şeb-İ Arus Töreni       Koyuncu Biga’nın Gururu Oldu      Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı      Doğtaş’ta Yılsonu Fırsatları      Basketbol Hakem Kursu Açılıyor      Çan’lı Best Model Of Turkey Birincisi      Ferhangi Şeyler 30 Yaşında Ertelendi      Şiddetli Lodos Tekneyi Batırdı      Biga TSO Sertifika Töreni ve Meclis Toplantısı      Mav-i (Mobil Avukat İletişim) Sistemi Çanakkale Barosu’nda      Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı      Mahalleli Kadınlardan Pastalı Teşekkür      ÇANAKKALE İŞKUR Engelli İş Arayan – İşveren Görüşme Günleri Düzenliyor      CHP’li Erkek: “İktidar Gökçeada’yı Siyanürlü Ada Haline Getirmek İstiyor”      CHP Milletvekili Bülent Öz’den Soru Önergesi     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Memur Sen Toplantıda Buluştu
17 Ağustos 2017 Perşembe 14:00
12
14
16
18


Çanakkale Memur Sen Teşkilatı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilerinin katılımı ile deniz polis evinde İl Divan ve Toplu Sözleşme Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Memur Sen İl Başkanı Suat Özen, Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz dedi.

Yaptığı konuşmada;

"Bizim için üyelik atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimiz adına bize verilen emanettir.” bilinci ile Memur Sen teşkilatları olarak yüklendiğimiz misyon gereği Çanakkale özelinde 7500 üyenin, genelde ise 1 milyon Memur Sen üyesinin, sorumluluğunu taşıyoruz.

Memur- Sen teşkilatları olarak, Genel Merkezimizden başlayıp en küçük iş yerindeki temsilcimize kadar, sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmeyen bir anlayışla hareket ederek, her daim milletten yana aldığımız tavır ve Kadim medeniyet değerleri ile yoğrulmuş olan anlayışımızla, Kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yaparak Milletimizin yanında saf tutup Milli İradeye ipotek koymaya kalkanların karşısında set olduk.

4. Dönem Toplu Sözleşme süreci 1 Ağustos'tan beri devam etmektedir. Memur Sen Genel Merkezimiz  ve 11 hizmet kolundaki yetkili sendikalarımız Kamu çalışanlarımızın binlerce sorunlarını titiz ve dikkatli mutfak çalışmaları ile teklife dönüştürerek Kamu İşveren Kurumuna iletmişti. Tekliflerin Toplu Sözleşme masasında müzakere edilmesi hem genele ilişkin hem de 11 hizmet koluna dair müzakere sürecinin sunumları 14 Ağustos itibariyle tamamlanmış olup Kamu İşveren Kurulu da 2018-2019 yıllarına dair ilk teklifini 3+3, 3+3 şeklindeki yapmıştır.

Masaya getirilen teklif Memur Sen açısından çok boyutlu düşünülerek masaya taşınmış olan 3 alternatifli teklifimizin çok uzağında olup, teşkilatımızın, üyelerimizin ve Kamu çalışanlarımızın beklentilerinden uzak olduğu için Memur Sen teşkilatı olarak, başta 1 milyon üyemiz, 3 milyon 200 bin çalışanımız ve 1 milyon 900 bin Kamu emeklisinin, doğrudan aileleriyle birlikte 20 milyon insanımızı ilgilendiren toplu sözleşme masasında Memur Sen Genel Başkanımızın koordinatörlüğünde Memur-Sen camiamıza yakışır bir biçimde onurlu ve kararlı bir duruş ile "Bu teklife kapalıyız" kartı gösterilerek, yapılan teklif müzakere edilebilir olarak bile görülmemiştir.

Güçlü Türkiye ekonomisi büyüyor. Fakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince “mali disiplin” ve “bütçe imkanlarından” dem vuruluyor.

Memur-Sen olarak; Alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Fakirlik sınırının altındaki ücreti Yeni ve Güçlü Türkiye'ye yakıştırmıyoruz.

Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz.

Memur-Sen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumları gözeterek teklifte bulunmuştur.
Ancak Kamu İşveren Kurulu tarafı memurun içinde bulunduğu ekonomik durumu gözeterek aynı ciddiyetle karşı teklifte bulunmamıştır.

Artık ayağımızı yorganımıza göre uzatma devri değil, yorganı ayağımıza göre büyütme devri olduğunu düşünüyoruz.

Yeni Türkiye’nin harcında bizde varız diyen, Memur-Sen teşkilatları olarak temsil ettiğimiz kitle adına Kamu İşveren Kurulunun yapmış olduğu ücret artışı teklifine hayır deyip, özlük ve sosyal haklarımızın iyileştirilmesi noktasındaki taleplerimizi buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Memura verilecek zam, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz.

Kümülatif olarak maaşlara en düşüğü yıllık  %16.60 iki yıllık %38.52 oranında zam yapılmasını içeren üç alternatifli teklifin karşılık bulmasını, memura verilecek zam’ın, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz. 

Enflasyon farkının 6 aylık dönem sonunda değil gerçekleştiği aydan itibaren yansıtılmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine büyüme oranının %50’si oranında refah payı verilsin teklifinin karşılığını, emeğin değerinin yükseldiği, alın terinin karşılığının refah payıyla birlikte verildiği yeni bir teklif bekliyoruz. 

Gelir vergisi oranındaki artışa dayalı maaş kaybının telafisini istiyoruz.

Kıdem aylığı gösterge rakamının 5 katı artırılmasını istiyoruz.

Yan ödeme katsayısının ve gösterge rakamlarının %50 artırımlı uygulanmasını istiyoruz.

Toplu sözleşme ikramiyesinin 77 TL’ den 102 TL’ ye yükseltilmesini ve yetkili sendikaların üyelerine bir kat artırımlı (204 TL) ödenmesini bekliyoruz.

Eş yardımının 219 TL’ den 410 TL’ ye, çocuk yardımının 102 TL’ ye yükselmesi teklifini masaya taşıyoruz.

Kamu görevlilerine ilave doğum yardımı ödeneği verilmeli diyoruz.

Ölüm yardımı ödeneğinde artış istiyoruz.

Kreş yardımı ödeneği’ nin hayata geçirilmesini ve  426 TL  olarak ödemesini istiyoruz.

Kamu görevlilerine 4.878 TL tutarında evlenme yardımı ödeneği verilmesi teklifimize karşılık bekliyoruz.

Servis hizmetinin bütün merkez teşkilatlarında sunulmasını ve sunulamadığı hallerde ücretsiz toplu taşıma kartı ya da ulaşım ücreti ödenmesini istiyoruz.

Kamu yemekhanelerinde ve kamuya yemek hizmeti alımlarında “helal gıda sertifikası” şartı uygulansın, kamu görevlilerinin yemek ücretlerinde artış yapılmasın istiyoruz.

Kamu görevlilerine; 2018 yılı için 200 TL, 2019 yılı için 300 TL nakdi giyecek yardımı yapılsın. Giyecek yardımından istihdam türüne bakılmaksızın bütün kamu görevlilerinin yararlanmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine ramazan ve kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi olarak 1.915 TL ödensin teklifimize karşılık verilmesini bekliyoruz.

Sosyal yardımların aylıksız izin döneminde de ödenmesini teklif ediyoruz.

Kılık-kıyafete ilişkin sınırlamaların sona erdirilmesini istiyoruz.

Fazla çalışma ücretlerindeki mevcut tutarların %100 artırılmasını istiyoruz.

Bütün kamu görevlilerinin ek ödemelerinin 5 puan( 50 TL), bazı kamu görevlilerinin ek ödemelerinin ilave 5-12 puan (50tl-120tl ) artırılması teklifimize karşılık bekliyoruz.

Kamu görevlilerinin emekli maaşlarında en düşük 475 TL ve emekli ikramiyelerinde en düşük 19.000 TL artış yapılmasını sağlayacak şekilde özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılmasını istiyoruz. 

Kamu görevlilerinin öğrenim durumları itibariyle yükselebilecekleri derecelere yükselmesine engel olan yasal ve idari düzenlemelerdeki sınırlamaların kaldırılmasını istiyoruz.

Harcırah kanunu kapsamında ödenen gündelik ve arazi tazminatı tutarlarının yükseltilmesini istiyoruz.

Sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna geçirilmesi ve kadrolu istihdam edilmesi noktasındaki ısrarımızı sürdürüp karşılık bulacağına inanıyoruz.

Kamu görevlilerine görev süreleri boyunca bir defa kullanılmak üzere “hac izni” verilmesini istiyoruz. 

Memur Sen teşkilatları olarak genel taleplerimizin Yeni ve Güçlü Türkiye’nin kararlı adımlar ile hedefine koştuğu bu günlerde karşılık bulacağına inancımız vardır, ümitsizliğe kapılmak istemiyoruz, diye konuştu.

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız

 


Memur Sen Toplantıda Buluştu

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga TSO’ da Girişimcilik Sertifikaları Törenle Verildi
    »    
Sağlıklı Yaşam Aracı Kumkalede
    »    
Çarşamba Postasından Nurettin Taşar TBMM’de
    »    
Balıklıçeşme Ortaokulunda Eren’in Adı Yaşayacak
    »    
Hz. Mevlana İçin Şeb-İ Arus Töreni
    »    
Koyuncu Biga’nın Gururu Oldu
    »    
Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı
    »    
Doğtaş’ta Yılsonu Fırsatları
    »    
Ferhangi Şeyler 30 Yaşında Ertelendi
    »    
Şiddetli Lodos Tekneyi Batırdı
    »    
Biga TSO Sertifika Töreni ve Meclis Toplantısı
    »    
Mav-i (Mobil Avukat İletişim) Sistemi Çanakkale Barosu’nda
    »    
Mahalleli Kadınlardan Pastalı Teşekkür
    »    
ÇANAKKALE İŞKUR Engelli İş Arayan – İşveren Görüşme Günleri Düzenliyor
    »    
CHP’li Erkek: “İktidar Gökçeada’yı Siyanürlü Ada Haline Getirmek İstiyor”
    »    
Asfalt Çalışmaları Devam Ediyor
    »    
Sulama Projesinde İlk Adım Atıldı
    »    
CHP Gençlik Kolları’ndan Başkan Işık’a Ziyaret
    »    
Öğrencilerden Farkındalık Günü
    »    
Ahmet Şahin: “Belediyesini Bilmeyen Başkan”
    »    
Doğtaş Kelebek Mobilya Turkishtime Dergisi’nde!
    »    
Çanakkale Barosu Başkanlar Toplantısı Geçekleştirdi
    »    
Biga TSO, 2018-2021 Stratejik Planını Hazırlıyor
    »    
BİSEV Yardım Gecesi Düzenledi
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (18)
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Derneği’nden Şehitliğe Ziyaret
    »    
Zeynep Bodur’dan Öğrencilere Konferans
    »    
Tümsek’ten Önemli Açıklama
    »    
Biga’da Şeb-İ Arus Töreni Yapılacak
    »    
Çocuklar İbi İle Eğlendi
    »    
Çanakkale Elden Gidiyor.. Uyumayın Beyler!
    »    
Amatör Liglerde Haftalık Faaliyet Programı
    »    
Erkan Yaşar "Esnaf Oda Başkanlığına Adayım"
    »    
Tarihî Alan Başkanlığı Standı Fuarın Gözdesi Oldu
    »    
Biga’da Motosiklet Kazası: 1 Yaralı
    »    
Çarşı Camii Yeni Şadırvanı Hizmete Girdi
    »    
Biga TSO Yönetimi Demko Fabrikasını Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale Ziraat Odası Aralık Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleşti
    »    
Başkan Işık, Engelliler Günü’nde 2 Proje Açıkladı
    »    
Kudüs için Basın Açıklamaları
    »    
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Ödüle Doymuyor
    »    
2017 İzmir Travel Turkey Fuarı’nın Yıldızı “Troıa” Oldu
    »    
Dikkat! Fırtına Geliyor
    »    
Başkan Işık, Mezarlık Tartışmasına Son Noktayı Koydu
    »    
Çanakkale’de Eyleme Dikkat Çekmek İçin Eylem
    »    
Zor Günlerin Başkanı Gönüllerde Taht Kuruyor
    »    
ÇTSO Yönetim Kurulu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Biga TSO Yönetimi Karabiga’da Ziyaretlerde Bulundu
    »    
Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Mevlid-i Nebi Programı
    »    
Huzurevi’nden Davet !
    »    
İbi, Baldiyar serüvenleri ile Biga Atatürk Kültür Merkezi’nde
    »    
Çanakkale’de Sağlık Yatırımları Son Dönemde Hız Kazandı
    »    
Biga CHP Gençlik Kolları Seçimi Yapıldı
    »    
“Sektörünün En Beğenilen Şirketi” Doğtaş
    »    
“Biz Vereceğimiz Desteğin Arkasındayız “ Masayı Devirip Kalkan CHP’dir”
    »    
Duvarı Delip Kuyumcuyu Soyanlar Yakalandı
    »    
Güç Birliği Platformundan Kadınlara Özel Program
    »    
TBMM Başkanlık Divanı CHP’li Üyeler Anıtkabiri ziyaret Etti
    »    
Biga’ya Fakülte Müjdesi
    »    
Mezarlık Satışı İddiasına ‘Satış Yok’ Yanıtı
    »    
Biga Çarşamba Postası Gazetesi Türkiye’yi Salladı
    »    
Kemer Köyü Muhtarı Son Kez Uyardı
    »    
Bigalıların Güzellik Durağı: İnova
    »    
Çanakkale Ziraat Odasından AK Parti Merkez İlçe’ye ziyaret
    »    
Biga 144. STP Toplantısını Yaptı
    »    
Kahveciler Odasından Ziyaret
    »    
ŞOK ŞOK ŞOK! Aziz Yıldırım Aykut Kocaman’ın Aracını Satın Aldı
    »    
Nazif Hoca İçin Mevlid Okutuldu
    »    
Belediye Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
ÇTSO ve KOSGEB İşbirliğinde Girişimcilik Eğitimleri Devam Ediyor
    »    
"Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok"
    »    
Engelli Parkuru ile Farkındalık
    »    
Muhtardan Son Çağrı: “Kayıklarınızı Kaldırın!”
    »    
AK Parti’den Pastırmacıya Ziyaret
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (17)
    »    
Yeniçiftlik Yemekte Buluştu
    »    
Biga TSO, TOBB’da Dijital Dönüşüm Projesi Eğitimi’nde
    »    
Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı Sona Erdi
    »    
AFAD Uyardı!
    »    
Futbol Duayenleri Biga’da
    »    
Tesadüfün Böylesi
    »    
Devlet Hastanesinde Korkutan Yangın
    »    
Çanakkale’nin Divası Biga’daydı
    »    
Önemli Uyarı
    »    
Siz Onu Bülend Engin’e Anlatın...
    »    
Biga’da Ahır Yangını
    »    
Nazif Hoca Dualarla Uğurlandı
    »    
Murat Nohutçu Rehabilitasyon 3 Aralık’ı Unutmadı
    »    
İlber Ortaylı, Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda Konuştu
    »    
BİSİAD’tan Kahvaltılı Söyleşi
    »    
Kaşdemir’den Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Yılmaz Süper Market Yeni Yerinde
    »    
Biga’da Yas Var
    »    
Genç Çiftçilere Büyükbaş Hayvan Hediyesi
    »    
Avcılık Mı? Katliam Mı?
    »    
Biga Kış Lastiği Uygulaması
    »    
Ünlü yazarlar Biga Belediyesi 1. Kitap Fuarı’nda
    »    
“Çanakkale Deniz Aşıkları” Projesinde Bir İlk
    »    
Karabiga Belediyesi’nden Bir Hizmet Daha
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kabul Et Ki Yalnızsın Ey Filistin!
Alaattin Akçal
Çanakkale Köylüleri Diken Üzerinde
Buse Duman
Küçücük Ruhlara Kocaman Duygular...
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Sizde Bizim !
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Sevgiden Başka Ne Var Ki? (18)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Alt Yapı… Alt Yapı… Alt Yapı…
Murat Gülcen
İyinin Ve Kötünün Ötesinde Sanat
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Farkındalık
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Saim Tunçman
Dedikoducu Bigalı Denyo*
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0