Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Biga Fuarı Hazırlıkları Devam Ediyor      Çanakkale’de İğrenç Olay!      Adaspor Ziyaretlerini Sürdürüyor      Çanakkale ASKF’de Görev Dağılımı Yapıldı      Çocuk Sanat Atölyesi Eğitimleri Sona Erdi      Başkan Işık, ’yetiştirilsin’ Talimatı Verdi      Yüzü Maskeli Şahıslar Tarladan Zorla Kız Kaçırdı!      ÇTSO ‘dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Ziyaret      Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı      Başkan Kuzu, “Çocuklarımız İçin Her Şeye Değer”      Gümüşçayda Şampiyon Bozlarspor      Doğtaş ve Kelebek Mobilya Mağazaları Rize Pazar’da       Serbest Muhasebecilerden Ticaret Borsasına Ziyaret      Eski Milletvekili ve Devlet Bakanından Tarihî Alana Ziyaret       Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ticaret Borsasını Ziyaret Etti      Küçükkuyu-Midilli Seferleri Ortak Akıl Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı      Zihinsel Engelli Genç Kıza Kabusu Yaşattılar      4 Takım 4 Kupa      Biga TSO’da Konu Strateji      Her Hafta Bir Başkan      
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Memur Sen Toplantıda Buluştu
17 Ağustos 2017 Perşembe 14:00
12
14
16
18


Çanakkale Memur Sen Teşkilatı Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve İlçe Temsilcilerinin katılımı ile deniz polis evinde İl Divan ve Toplu Sözleşme Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşma yapan Memur Sen İl Başkanı Suat Özen, Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz dedi.

Yaptığı konuşmada;

"Bizim için üyelik atılan sıradan bir imza değil, hak ve menfaatlerimiz adına bize verilen emanettir.” bilinci ile Memur Sen teşkilatları olarak yüklendiğimiz misyon gereği Çanakkale özelinde 7500 üyenin, genelde ise 1 milyon Memur Sen üyesinin, sorumluluğunu taşıyoruz.

Memur- Sen teşkilatları olarak, Genel Merkezimizden başlayıp en küçük iş yerindeki temsilcimize kadar, sendikacılığı ücret boyutuna hapsetmeyen bir anlayışla hareket ederek, her daim milletten yana aldığımız tavır ve Kadim medeniyet değerleri ile yoğrulmuş olan anlayışımızla, Kuruş sendikacılığı değil, duruş sendikacılığı yaparak Milletimizin yanında saf tutup Milli İradeye ipotek koymaya kalkanların karşısında set olduk.

4. Dönem Toplu Sözleşme süreci 1 Ağustos'tan beri devam etmektedir. Memur Sen Genel Merkezimiz  ve 11 hizmet kolundaki yetkili sendikalarımız Kamu çalışanlarımızın binlerce sorunlarını titiz ve dikkatli mutfak çalışmaları ile teklife dönüştürerek Kamu İşveren Kurumuna iletmişti. Tekliflerin Toplu Sözleşme masasında müzakere edilmesi hem genele ilişkin hem de 11 hizmet koluna dair müzakere sürecinin sunumları 14 Ağustos itibariyle tamamlanmış olup Kamu İşveren Kurulu da 2018-2019 yıllarına dair ilk teklifini 3+3, 3+3 şeklindeki yapmıştır.

Masaya getirilen teklif Memur Sen açısından çok boyutlu düşünülerek masaya taşınmış olan 3 alternatifli teklifimizin çok uzağında olup, teşkilatımızın, üyelerimizin ve Kamu çalışanlarımızın beklentilerinden uzak olduğu için Memur Sen teşkilatı olarak, başta 1 milyon üyemiz, 3 milyon 200 bin çalışanımız ve 1 milyon 900 bin Kamu emeklisinin, doğrudan aileleriyle birlikte 20 milyon insanımızı ilgilendiren toplu sözleşme masasında Memur Sen Genel Başkanımızın koordinatörlüğünde Memur-Sen camiamıza yakışır bir biçimde onurlu ve kararlı bir duruş ile "Bu teklife kapalıyız" kartı gösterilerek, yapılan teklif müzakere edilebilir olarak bile görülmemiştir.

Güçlü Türkiye ekonomisi büyüyor. Fakat bu büyüme kamu görevlilerinin maaşlarına yansımıyor. Büyümeden aslan payını yüksek gelirliler, büyük sermaye ve finans sektörü alırken, sıra kamu görevlilerine gelince “mali disiplin” ve “bütçe imkanlarından” dem vuruluyor.

Memur-Sen olarak; Alın terimizin karşılığı olan onurlu bir yaşam ve saygın ücret istiyoruz. Fakirlik sınırının altındaki ücreti Yeni ve Güçlü Türkiye'ye yakıştırmıyoruz.

Külfetten payımıza düşene Hayır demediğimiz gibi, nimetten payımızın düşürülmesine Evet demeyeceğiz.

Memur-Sen Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumları gözeterek teklifte bulunmuştur.
Ancak Kamu İşveren Kurulu tarafı memurun içinde bulunduğu ekonomik durumu gözeterek aynı ciddiyetle karşı teklifte bulunmamıştır.

Artık ayağımızı yorganımıza göre uzatma devri değil, yorganı ayağımıza göre büyütme devri olduğunu düşünüyoruz.

Yeni Türkiye’nin harcında bizde varız diyen, Memur-Sen teşkilatları olarak temsil ettiğimiz kitle adına Kamu İşveren Kurulunun yapmış olduğu ücret artışı teklifine hayır deyip, özlük ve sosyal haklarımızın iyileştirilmesi noktasındaki taleplerimizi buradan bir kez daha hatırlatmak istiyoruz.

Memura verilecek zam, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz.

Kümülatif olarak maaşlara en düşüğü yıllık  %16.60 iki yıllık %38.52 oranında zam yapılmasını içeren üç alternatifli teklifin karşılık bulmasını, memura verilecek zam’ın, eski Türkiye'nin hesap makinesiyle değil, 2023 vizyonuyla hesaplanmalı diyoruz. 

Enflasyon farkının 6 aylık dönem sonunda değil gerçekleştiği aydan itibaren yansıtılmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine büyüme oranının %50’si oranında refah payı verilsin teklifinin karşılığını, emeğin değerinin yükseldiği, alın terinin karşılığının refah payıyla birlikte verildiği yeni bir teklif bekliyoruz. 

Gelir vergisi oranındaki artışa dayalı maaş kaybının telafisini istiyoruz.

Kıdem aylığı gösterge rakamının 5 katı artırılmasını istiyoruz.

Yan ödeme katsayısının ve gösterge rakamlarının %50 artırımlı uygulanmasını istiyoruz.

Toplu sözleşme ikramiyesinin 77 TL’ den 102 TL’ ye yükseltilmesini ve yetkili sendikaların üyelerine bir kat artırımlı (204 TL) ödenmesini bekliyoruz.

Eş yardımının 219 TL’ den 410 TL’ ye, çocuk yardımının 102 TL’ ye yükselmesi teklifini masaya taşıyoruz.

Kamu görevlilerine ilave doğum yardımı ödeneği verilmeli diyoruz.

Ölüm yardımı ödeneğinde artış istiyoruz.

Kreş yardımı ödeneği’ nin hayata geçirilmesini ve  426 TL  olarak ödemesini istiyoruz.

Kamu görevlilerine 4.878 TL tutarında evlenme yardımı ödeneği verilmesi teklifimize karşılık bekliyoruz.

Servis hizmetinin bütün merkez teşkilatlarında sunulmasını ve sunulamadığı hallerde ücretsiz toplu taşıma kartı ya da ulaşım ücreti ödenmesini istiyoruz.

Kamu yemekhanelerinde ve kamuya yemek hizmeti alımlarında “helal gıda sertifikası” şartı uygulansın, kamu görevlilerinin yemek ücretlerinde artış yapılmasın istiyoruz.

Kamu görevlilerine; 2018 yılı için 200 TL, 2019 yılı için 300 TL nakdi giyecek yardımı yapılsın. Giyecek yardımından istihdam türüne bakılmaksızın bütün kamu görevlilerinin yararlanmasını istiyoruz.

Kamu görevlilerine ramazan ve kurban bayramlarında dini bayram ikramiyesi olarak 1.915 TL ödensin teklifimize karşılık verilmesini bekliyoruz.

Sosyal yardımların aylıksız izin döneminde de ödenmesini teklif ediyoruz.

Kılık-kıyafete ilişkin sınırlamaların sona erdirilmesini istiyoruz.

Fazla çalışma ücretlerindeki mevcut tutarların %100 artırılmasını istiyoruz.

Bütün kamu görevlilerinin ek ödemelerinin 5 puan( 50 TL), bazı kamu görevlilerinin ek ödemelerinin ilave 5-12 puan (50tl-120tl ) artırılması teklifimize karşılık bekliyoruz.

Kamu görevlilerinin emekli maaşlarında en düşük 475 TL ve emekli ikramiyelerinde en düşük 19.000 TL artış yapılmasını sağlayacak şekilde özel hizmet tazminatı yansıtma oranlarının artırılmasını istiyoruz. 

Kamu görevlilerinin öğrenim durumları itibariyle yükselebilecekleri derecelere yükselmesine engel olan yasal ve idari düzenlemelerdeki sınırlamaların kaldırılmasını istiyoruz.

Harcırah kanunu kapsamında ödenen gündelik ve arazi tazminatı tutarlarının yükseltilmesini istiyoruz.

Sözleşmeli ve geçici personel statüsündeki kamu görevlilerinin memur kadrosuna geçirilmesi ve kadrolu istihdam edilmesi noktasındaki ısrarımızı sürdürüp karşılık bulacağına inanıyoruz.

Kamu görevlilerine görev süreleri boyunca bir defa kullanılmak üzere “hac izni” verilmesini istiyoruz. 

Memur Sen teşkilatları olarak genel taleplerimizin Yeni ve Güçlü Türkiye’nin kararlı adımlar ile hedefine koştuğu bu günlerde karşılık bulacağına inancımız vardır, ümitsizliğe kapılmak istemiyoruz, diye konuştu.

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız

 


Memur Sen Toplantıda Buluştu

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Biga Fuarı Hazırlıkları Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de İğrenç Olay!
    »    
Çocuk Sanat Atölyesi Eğitimleri Sona Erdi
    »    
Yüzü Maskeli Şahıslar Tarladan Zorla Kız Kaçırdı!
    »    
ÇTSO ‘dan Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğine Ziyaret
    »    
Anadolu Etap Çanakkale Çiftliği’nde Hasat Başladı
    »    
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Mağazaları Rize Pazar’da
    »    
Serbest Muhasebecilerden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Eski Milletvekili ve Devlet Bakanından Tarihî Alana Ziyaret
    »    
Ziraat Bankası Bölge Müdürü Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Küçükkuyu-Midilli Seferleri Ortak Akıl Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı
    »    
Zihinsel Engelli Genç Kıza Kabusu Yaşattılar
    »    
4 Takım 4 Kupa
    »    
Biga TSO’da Konu Strateji
    »    
55. Uluslararası Troia Festivali Programı Açıklandı
    »    
Şehitler Cami 15 Temmuz Destanı Mevlid-İ Şerif Programı Yapıldı
    »    
Bağırsak Kanserlerinde Kapalı Ameliyat Avantajı
    »    
Çanakkale İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanından Tebrik Ziyareti
    »    
Ahmet Şahin “Köylerimize Hayırlı Olsun“
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (11)
    »    
Amatör Liglerde Sezon Planlaması Açıklandı
    »    
CHP’li Ceylan, Meclis Milli Savunma Komisyonuna Seçildi
    »    
Kavgada Başından Vurulan Genç Hayatını Kaybetti
    »    
Geleceğin Otomobili Şehitler Abidesi’nde
    »    
Doğum Günü Pastasında O Sloganı Kullandılar
    »    
Semih Atıl Bigaspor’da
    »    
TDD’den Kent Konseyine Ziyaret
    »    
Tiryakilere Kötü Haber: Sigaraya Zam Geliyor!
    »    
BİKAD Kadın Kooperatifi Yerel Yönetim ve Örgütlenme Eğitimi Yaptı
    »    
Çanakkale İŞKUR Çan’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu
    »    
Biga TSO Stratejik Plan Toplantısı Yapıldı
    »    
15 Temmuz Şehitleri Anma Töreni Düzenlendi
    »    
Dondurmayı Isırarak Değil Ağızda Eriterek Tüketin
    »    
Geçen Yıl AR-GE’ye 10,7 Milyar Lira Harcadık
    »    
Meyveleri Çürüten Sirke Sineğine “Sirkeli” Tuzak
    »    
15 Temmuz Destanı Coşkuyla Kutlandı
    »    
2018 Dünya Kupası Şampiyonu Fransa
    »    
Başpehlivan Orhan Okulu Oldu
    »    
Biga’da Nohut Hasatı Hızlandı
    »    
15 Temmuz Destanı Şehitlikte Anıldı
    »    
ÇOMÜ’lü Akademisyen Evinde Ölü Bulundu
    »    
Tarihî Alan’daki Bilgilendirme Tabelaları Yenilendi
    »    
Mesleki Eğitim Koordinasyon Toplantısı Biga TSO’da Yapıldı
    »    
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri Başladı
    »    
Çanakkale AFAD’tan 37 Bin Kişiye Afet Eğitimi
    »    
Orman Yangınları Bilgilendirme Sunumu Gerçekleştirildi
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Miniklerden Başkan Işık’a Sürpriz Doğum Günü
    »    
Çalışmak İçinen Çok Tercih Edilen Ülkeler Belli Oldu
    »    
İş Dünyası Temsilcileri Sorunu Buldu
    »    
Doğtaş Sokak Hayvanlarına Sahip Çıkıyor
    »    
Adaspor’da Futbola Mola
    »    
LİMAK Uludağ Elektrik A.Ş. Genel Müdüründen Ziyaret
    »    
İŞKUR Biga Hizmet Merkezine Yeni Şube Müdürü Atandı
    »    
Sokak Köpeğinin Sırtını Kestiler
    »    
Çin Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı Tarihî Alan’da
    »    
Senin İşin Ne Sayın Gökhan ?
    »    
Çanakkale Rotary Kulübü Devir Teslim Töreni
    »    
CEO’ların En Sık Yaptığı 10 Hata
    »    
Balkanlardan Yükselen Ağıt: Srebrenitsa Katliamı
    »    
Srebrenitsa Katliamı’nın 23. Anma Yılı
    »    
Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler
    »    
Geçmişten Geleceğe Uzanan Yol
    »    
Beton Bariyerlere Çarpan Araç Takla Attı
    »    
Bigaspor Yıllar Sonra Türkiye Kupasında
    »    
Başkan Işık: “Gözümüz Çocuklarımızın Üzerinde!”
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (10)
    »    
Şampiyondan Ziyaretler
    »    
Şadan Doğan Külliye’deki Törene Katıldı
    »    
Acil Laboratuvar Hizmete Girdi
    »    
Yeni Kabinede Yer Almayan İsimler Kimler?
    »    
“Geçmişten Geleceğe Kilitbahir Kalesi” Semineri Gerçekleştirildi
    »    
Kadri Arslan Bigaspor’da
    »    
Karabiga’da Bir İlk
    »    
Kepez’de Ümit Besen ve Pamela Rüzgarı
    »    
Türkiye’de Her İki Bebekten Biri Sezaryen ile Doğuyor
    »    
Eski Devlet Hastanesi Yıkılıyor
    »    
Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Duyarlı Davranış
    »    
Karşıdan Karşıya Geçerken Otomobil Çarptı
    »    
Çanakkale’de 32 Kişi İhraç Edildi
    »    
Birlikten Kuvvet Doğacak
    »    
Milletin Psikolojisini Bozmayın!
    »    
Biga Dernekler Platformu Toplantısı
    »    
Başkan Kaya Üzen Güven Tazeledi
    »    
Biga Halkından Yoğun Talep Var
    »    
Biga Belediyesi’nden Ev Temizliği Hizmeti
    »    
Çanakkale Belediyesin’den Dolandırıcılık Uyarısı!
    »    
Cüneyt Turan Adaspor’da
    »    
Çanakkale İŞKUR İl Müdürlüğü Biga Kaymakamını Ziyaret Etti
    »    
TOBB Sigorta Acenteleri İl Delegeliği Seçimi Yapıldı
    »    
Kulüplerimize Destek Zamanı
    »    
ÇTSO Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
    »    
Huzurevi Sakinleri, Belediye Halk Plajında
    »    
ÇTSO Yönetiminden Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ziyaret
    »    
Genç Çiftçi Projeleri Sahiplerini Bekliyor
    »    
Biga Belediyesi’nden Asker Paketi Projesi
    »    
Çanakkale Esnaf Odaları Birliğinde Mutur 2. Adam Oldu
    »    
Biga TSO Heyeti’nden Çanakkale Ziyaretleri
    »    
Biga´ya Tayland´tan Gelin Geldi
    »    
Biçerdöver Alev Aldı 1 Hertar Arazi Yandı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Siyaset Değirmendir
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (11)
Kadir Atay
Hem Öneri Hem Yorum!
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0