Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı      Haftalık Faaliyet Programı 23.03.2019 – 29.03.2019      Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”      Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi      Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı      Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi      ’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’      Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor      Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi      Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler      Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» "Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
04 Mart 2019 Pazartesi 10:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı'nın Adayı İsmail Işık, belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte kahve toplantılarına devam ediyor. Beşinci Hal Meclisi Toplantısı'nı Sakarya Mahallesi Kavaklık bölgesinde Özaydın Kıraathanesi önünde gerçekleştiren Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, Kavaklık gençliği meşalelerle karşıladı. Coşkulu karşılama ile miting havasına dönüşen Kavaklık Halk Meclisi önce Sakarya Mahallesi Muhtarı Mustafa Kurt da Başkan Işık'ı çiçekle karşıladı.

Başkan Işık'ın 'birlik ve beraberliğimizi asla kaybetmemiz lazım'

"Hiçbir Zaman Kimseyi Ayrıştırmadık"

Başkan Işık'ın "Bu coşkulu karşılama için muhtarımız ve siz sevgili Kavaklık sakinlerine teşekkür ederim. Ellerinize, ayaklarınıza sağlık, iyi ki varsınız." diyerek başladığı konuşması sık sık alkışlar ve sloganlarla kesildi. Millet İttifakı Adayı olarak Belediye Meclis Üyesi Adayları ile birlikte kahve kahve dolaştıklarını ve bu kahve ziyaretlerinin miting havasında geçtiğini ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Kavaklık'a ne zaman geldiysem beni bağrınıza bastınız. Bunun için ayrıca teşekkür ederim. 5 yıl önce 'Bizim İsmail' dediniz. Beş yıldan beri ekip arkadaşlarım ile beraber bu kentin sorunlarını çözmek, yaşanabilir bir kent haline getirebilmek için gece gündüz demeden çalıştık. Çalışmalarımızı yaparken, bizdensin-değilsin gibi ayrıştırıcı olmadık. Kim olursa olsun, Mevlana’nın dediği gibi ‘ne olursan ol gel’ diyerek hizmet etmeye çalıştık. Çünkü biz bir ve beraber olursak ancak büyük işler başarabiliriz. Türk tarihine ve geçmişimize baktığımızda birlik ve beraberlik ile yazılmış destanlarla doludur. İşte bu yüzden hiç kimseyi ayrıştırmadık. Mütevazi olduk, samimi ve  dürüst olduk. Hiç kimseye yapamayacağımız hiçbir işin sözünü vermedik. Söz verdiğimiz bütün işleri de gerçekleştirdik." ifadelerini kulandı.

"Kavaklık Parkı'nı Da Sizlere Sorduk Ve Yaptık"

Kavaklık Parkı'nın yapımı öncesi Merkez Kıraathanesi'nde yaptıklarını Halk Meclisi'ni hatırlatan Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Görev süremiz içinde Kavaklık Parkı projesini sizlere sunduk. Hatırlayın birkaç yıl önce, Merkez Kıraathanesi'nde sizlerin soru ve önerilerinizi dinledik. Projelerimizi halkın isteklerini ön planda bulundurarak gerçekleştirdik. Parkın yenileme çalışmaları esnasında içinde bulunan kapalı alanın çok büyük olduğu konusunda eleştiriler olmuştu. Yakın zamanda kapalı alanın yetmediği ile ilgili eleştiriler aldık. Kapalı alanı büyütme çalışmalarımız kapsamında ilave bina yaptık. Yaptığımız hizmetleri insanlarımızın görüşlerini alarak yaptığımız için benimsendi ve kullanılır hale geldi. Kavaklık bölgesinde yeni projelerimiz var. Bunlar ile ilgili sizlere danışacağız. Çay boyunda gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeyi asıl sahiplerine soracağız." dedi.

"Türk Milleti'nin Emrindeyiz"

İnşa ettikleri Kültür Merkezi'ne Atatürk Kültür Merkezi adını vermiş olmanın büyük mutluluk olduğunu ifade eden CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "2014 yılında teslim aldığımız Belediyenin bütçesi 40 milyondu. Eski para ile 40 trilyon. 2019 yılı bütçesi 120 milyon. Bütçemizi 3 kat artırdık. Bigamızın geleceği için yatırımlara 344 milyon lira harcadık. 344 milyon liranın 150 milyon lirasını bölgemizde eşi benzeri olmayan, gözle görülür somut yatırımlara aktardık. Bunlardan bir tanesi de Atatürk Kültür Merkezi. Atatürk Kültür Merkezini yapmaktan çok o merkeze Atatürk ismini vermek bizlere daha çok onur kaynağı olmuştur.’’ dedi.

Bu ifadelerin ardından bir süre sloganlarla ve alkışlarla sözleri kesilen Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; "Biz Türk Milletinin emrinde, Mustafa Kemal’in askerleriyiz. Bayrağımızın dalgalanması ve millet için asker olmaya devam edeceğiz." ifadeleriyle cümlesini tamamladı.

"Set Boyu Projemiz Kavaklık'a Yakışacak"

Biga'ya 5 yıl gibi kısa sürede Şehir Parkı, Katlı Otopark, Kapalı Otopark ve Kapalı Pazaryeri kazandırdıklarına da değinen Millet İttifakı Adayı ve mevcut Belediye Başkanı İsmail Işık; "Biz yalnızca binalar yapmadık. Yaşam alanları ürettik. O bina ve yaşam alanlarının içini insanlarla doldurduk. Biz insanların sosyal yaşama dahil olmasını istedik. Bir ve beraber şekilde zaman geçirmelerini, dertlerini ve sevinçlerini paylaşmasını istedik. Çünkü dertler paylaşıldıkça azalır, sevinçler paylaşıldıkça çoğalır. İyi günlerinde kötü günlerinde hep beraber olmaları için çalıştık. Çalışmaya da devam edeceğiz. Kavaklık bölgemizde Kavaklık Parkı'nı, Rafet Gürkaynak Caddemizi ve yollarımızı yeniledik. Avcılar Köprümüzü araç ve yaya trafiğine uygun olarak ve belediyemiz imkanlarıyla yeniden inşa ettik. Avcılar köprüsü ile Hacımadan Köprüsü arasına Şehir Parkı'nın bir benzeri olacak projemizi size sunacağız. İçinde otoparkı, mesire alanlarının ve Kavaklık Spor Kulübü'nün kullanımına sunacağımız bir sosyal tesis inşa edeceğiz. Bu yaz başı başlanacak olan proje özellikle Kavaklık halkının ve tüm Bigalıların kullanımına sunacağız." dedi.

"Biga, Çevre Belediyelerce Örnek Alınıyor"

Biga sevdalısı olduğunu söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; "Seçim şarkımızda da olduğu gibi Biga sevdalısıyım. Bundan önce çalıştığımız arkadaşlarımız da bundan sonra beraber çalışacağımız arkadaşlarımız da Biga sevdalısı arkadaşlarımızdır. Biga aşığı olarak Biga’yı daha da ileriye taşımak için çalışacağız. Biga geçtiğimiz 5 yılda değişti, gelişti. Özellikle hafta sonları insanlar çevre il ve ilçelerden  Biga’ya zaman geçirmek için gelmeye başladı. Zaman geçirmek için dışarıya giden Bigalı sayısı her geçen gün azalmakta. Örnek alınan bir belediyecilik yaptık. Çevre ilçeler bizim yaptıklarımızı daha yeni anladılar ve yeni yapmaya başladılar. Bu zamana kadar yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Daha güzelini de hep birlikte başaracağız. 5 yıldır kapımız herkese açık. Hiç kapatmadık. Biz insanlarımız ile aramıza duvarlar, kapılar kurmadık. Buraya geliş amacımız sizlerin sorularını dinlemek, birlikte daha güzel bir Biga içindir." ifadelerini kullandı.

Başkan Işık'ın konuşmasının ardından soru cevap bölümüne geçildi.

 

Haber Fotoğrafları İçin Tıklayınız


"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0