Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da       “ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”      2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı      Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!      Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da      ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı      Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler      Adaspor da Meteertem Dönemi Başlıyor      Organları 3 Kişiye Hayat Verecek      Özgür Ceylan: Çanakkale’nin Yolları Başka Bahara      Teşekkürler Biga Belediyesi      Haftalık Faaliyet Programı      Biga’ya İlk Kar Taneleri Düştü      "Çaylar Bizden, Sohbet Sizden" Projesi Başladı      ÇOMÜ’de Artış      Poşetler Ücretli Oldu      Kahve Deyip Geçmeyin      Abone Olmayı Unutmayın      Emekli Bekleyişte      Memur Adayları Müjde     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şadan Doğan “TSO Binası Satış Kararı Birlikte Alındı”
18 Nisan 2018 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nun 7 Nisan da yapılan seçimler sonrası ilk Meclis Toplantısı 17 Nisan Salı günü saat: 18.00’de TSO toplantı salonunda yapıldı. Bilindiği gibi Şadan Doğan tekrar başkanlığa seçilmişti. Cumartesi günü yapılan görev dağılımının ardından ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Zekai Baş “ Bugün bizi buraya üyelerimiz seçmiş bulunuyor. Bizler görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyoruz. Bizim kırıldığımız bir şey var biz muhalefette olsak her mecliste muhalefet üyelerine de görev verilir. Veya en azından teklif edilir. Bizim arkadaşlarımızı yazmayarak neden bizden korkuyorsunuz biz hepimiz arkadaşız. Ben sizlerden biriyim ve 18 yıldır mecliste çeşitli görevler aldım. 449 oy biz aldık  509 oy siz aldınız yani arada 60 oy var bizi burada yok sayamazsınız. Yüzde 48 oy almanız onurdur, gururdur. Sizleri tebrik ediyorum ancak siz daha işin başında ayrımcılığa girdiniz. Çok büyük yanlış yaptığınızı düşünüyorum. Bakıyoruz genel sekreter oy kullananlara yanlış tarafta bulunuyorsunuz diye telkinde bulunuyor bu genel sekreterin hakkı mı? Belediyeden bir memur gidin onları destekleyin diyor bu işler genel sekretere mi, belediye memurlarına mı kalmış. Geçen dönemde de üç kişi biz meclise girdik isim vereyim İsmet Küçükler bize hiç görev vermiyorlar ben meclis toplantılarına katılmam dedi ve katılmadı. Bu tip ayrımcılıkları lütfen yapmayın bugün siz olursunuz yarın biz geliriz veya başkaları gelir. Biz Biga için varız Ticaret Odası kalıcıdır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum açıklamasını” yaptı.

Ardından söz alan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan “Sayın meclis başkanım ve değerli arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz. 2013 yılından itibaren birlikte görev yaptığımız tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Basına da ayrıca teşekkür ediyorum. 7 Nisan Cumartesi günü güzel bir seçim yaptık.

Üyelerimiz görevi tekrar bize layık gördü. Keşke Zekai başkan daha önce bize gelseydi söyleseydi bizim aklımıza gelmedi yoksa olabilirdi. Önümüzdeki çalışmalarda sizlerinde tecrübelerinizden yararlanmak isteriz. Beni çok iyi tanıyorsunuz genel sekreterinde diğer arkadaşında yapmaması gereken şeyler ben genel sekretere senin yanında söz verdim Zekai başkan oda ile ilgili ne istiyorsa vereceksiniz dedim. Bundan önceki seçimlerde Tuncay başkan bize hiçbir şey vermedi.

Başkan adayı gelir tüm bilgileri alır Tuncay Bey gelmiş ileri geri konuşarak buradan bilgileri istiyor benim haberim olsa hiçbir bilgi vermezdim çünkü o başkan adayı değil. Binamızın masrafları halen devam ediyor. Alt katta yaptığımız dekorda Biga’mızda yetişen ürünlerimizi sergilemek istiyoruz.

Yaptıklarımızı tekrar tekrar anlatmak istemiyorum.

Faaliyet kitapçığımızda hepsi var. 2013 yılında kasayı 353 bin TL. ile devraldık. Bugün baktığımızda 43 bin TL. paramız var 72 bin TL. borcumuz var.

Bunu da Haziran ayında ödeyeceğiz. Katılanlar bilir bizim meclis toplantılarımızda gelir gider her şey şeffaftır. Her toplantıda kuruşuna kadar hesap veririz. Seçim öncesi yapılan nefes kredisi ile ilgili yapılanı etik bulmuyorum. Binamızın arsası alan Tuncay başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Odanın parası olmadığını herkes biliyor.

Biz arkadaşlarla 400 bin lira para koyduk ve şu anda 7,800 bin TL. ile krediyi açtık ve üyelerimiz kredi kullanıyor. Son akşam yapılanı kimler yaptıysa kınıyorum. Bina çok gündemde biz hiçbir zaman eleştirmedik. Alan arkadaşlara hep teşekkür ettik. Biz çok mücadele ettik ve binamızı yaptık. Üç kez ihale yaptık ve Selçuk Beye verdik. Emin Doğan’a burada emeğin çok dedik gel seninle anlaşalım dedik ancak anlaşamadık. Eski Projede üst katta olan lokantanın herkes tarafından alt katta olması gerektiğini söylenmesi nedeniyle alt kata aldık.

Binamızla ilgili sıkıntılar çıktı biliyorsunuz ancak ben binamıza bir şey olmayacağını çok iyi biliyorum. İnşallah bizlerden sonra çocuklarımızda bu binada devam ederler.

Birde eski binanın satışı konusu var. Eski binamızı satmasaydık ne olurdu. Kredi alıp bir sürü faiz ödemek zorunda kalırdık.  Döviz kurlarına baktığımızda birçok maddi avantajımız var. 16 Mayıs 2016’da tüm TSO başkanları ve meclis başkanları ile toplandık ve o binayı yapanların düşüncelerini alarak satış kararını hep birlikte aldık.

Şimdi eleştiren Tuncay Beyde toplantıdaydı ve kararı hep beraber onayladık. Ben bu açıklamayı seçimden önce yapsaydım tüm üyelerimizin kafaları karışacaktı. İşte o toplantıdaki herkesin fotoğrafı buradadır. Ben danışmadan bir iş yapmam özellikle emeği geçenlere mutlaka yapacağım işi sorarım. 60-70 oy almak için ben böyle bir şey yapmak belki hatamızda olabilir ama TSO Binası şu anda Biga’nın en çok kullanılan binası konumundadır. Dün yapılan tören atma töreninde Biga Üniversitesi telaffuz edildi.

Biga’mız büyüyor. Şunları söylemeden geçemeyeceğim.

Ben Doğtaş Kelebek Mobilyanın ve Doğanlar Holdingin başkan yardımcısıyım. Doğanlar holdingin bağış ve yardımlarından sorumlu yöneticisiyim. Biga’da tek ben varım diğer beşkardeşim İstanbul’dalar.  

Beni herkes tanır Allah bana vücut sağlamlığı verdiği sürece ben kapıma geleni boş çevirmem.

Her yere yardımlar yapıyorum. Biga’da ve Biga’nın tüm köylerinde mutlaka bir katkım vardır. Ancak benim bu desteklerim seçimlerde oy malzemesi olarak yorumlandı. Ben hayatım boyunca her yere yardım etmeye çalışıyorum. TSO’ya üye olmayan insanlara verdiğim destekler burada kullanılmaya çalışıldı.

Şadan Doğan para dağıtıyor diye dedikodu yapıldı.

Bana her şeyi sorabilirsiniz benim her şeyim şeffaftır. Ben herkesin ne yaptığını ne ettiğini hepsini biliyorum. Sizlerden ricam bu salonda gelin her şeyi bana sorun cevaplayayım dışarıda dedikoduyu bırakın ben her şeye açık bir insanım.

Bu dedikodular beni çok üzdü ve ben Şadan Doğan olarak kendi adıma 2018 yılında kimseye yardım yapmayacağım öyle bir karar aldım iyilik yapmak yardım etmek suç mudur anlayamadım.

Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Melih Akyıl toplantıyı sona erdirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN 

 


TSO

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Mustafa Meteertem Resmen Adaspor’da
    »    
“ÇOMÜ Öğrencileri TBMM’yi Ziyaret Etti”
    »    
2018 Yılının Son Komite Başkanları Toplantısı ÇTSO’da Yapıldı
    »    
Kaçak Müteahhitten Kötü Haber!
    »    
Bosna Hersek Heyeti Tarihî Alan’da
    »    
ÇTSO Travel Turkey İzmir Fuarında Yerini Aldı
    »    
Çizgi Koleji Öğrencileri Biga Belediyesi Kitap Fuarını Gezdiler
    »    
Organları 3 Kişiye Hayat Verecek
    »    
Teşekkürler Biga Belediyesi
    »    
Biga’ya İlk Kar Taneleri Düştü
    »    
"Çaylar Bizden, Sohbet Sizden" Projesi Başladı
    »    
Kahve Deyip Geçmeyin
    »    
Abone Olmayı Unutmayın
    »    
Litrelerce Şarap, Rakı, Votka Ele Geçirildi
    »    
Biga´da Kırmızı Işıkta Geçen Sürücü Yaralandı
    »    
Ceviz Kurdu
    »    
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
    »    
Başkan Özcan, Esnaf ve Sanatkarlar Odasını Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
    »    
Jandarma Kayıp Ararken, 3 Hırsızı Yakaladı
    »    
Genel Sekreterler Eğitim Semineri Roma’da Yapıldı
    »    
Ünlü Yazar Kahraman Tazeoğlu Biga’da Trafik Kazası Geçirdi
    »    
Korkunç Kazada Hayatını Kaybedenlerin İsimleri Belli Oldu
    »    
Biga’da Korkunç Kaza
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de Hava Kirliliği Normal Değerlerin 9 Kat Üzerinde
    »    
Biga’da Kitap Fuarı İlk Günden Büyük İlgi Gördü
    »    
Ceylan; “Hastane göz göre göre çürüyor”
    »    
AK Parti Aday Adayları Belli Oldu
    »    
Bigalı Mehmet Çavuş Anaokulundan Anlamlı Proje
    »    
Travel Turkey Fuarında Çanakkale İlgi Odağı Oldu
    »    
CHP Bülent Öz, Çanlı Gençlerle Bir Araya Geldi
    »    
ÇTSO Emlak Danışmanı Mesleki Yeterlilik Sınavları Düzenledi
    »    
ÇTSO 4 No’lu Meslek Grubu Üyeleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Biga´da Amatör Denizcilik Sınavı Yapıldı
    »    
“Şampiyon ve Yönetimi TBMM’ye Çıkartma Yaptı”
    »    
ÇTSO, Avrupa İşletmeler Ağı Türkiye Ulusal Toplantısına Katıldı
    »    
Bu Eğlence Kaçmaz
    »    
Tarihî Alan Başkanlığı Muhtarlarla Mehmet Akif Ersoy Müzesi’nde
    »    
Çan’da Tüm Gözler Kuzu’ya Çevrildi
    »    
ÇOMÜ Süt Ürünlerinin Satışı Başladı
    »    
146. STP Toplantısı Yapıldı
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde Verimlilik Değerlendirmesi Gerçekleşti
    »    
Biga MYO İle Biga OSB İşbirliği
    »    
Başkan Işık’tan Esnafa Destek Çıkışı
    »    
Bigalı Muhtarlar Gazi Mecliste
    »    
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
    »    
Biga TSO Üyelerine Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Verildi
    »    
CHP Biga Kadın Kollarından, 5 Aralık Kadın Hakları Günü Açıklaması
    »    
Çanakkale İşkur “Engelli Bakıcısı” Mesleğinde Kurs Düzenledi
    »    
Korkutmayın Sevdirin
    »    
Bir Asırdır Devam Eden Gelenek
    »    
Biga Kuyumculuk 600. Gününü Kutladı
    »    
Biga TSO Meclis Üyeleri Truva Müzesi ve Ören Yerini Ziyaret Etti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur içinde yaşamak(7)
    »    
Çevre Dostu Belediye ‘’KARABİGA’’
    »    
Biga’lı Köyünde Operasyon
    »    
Biga Devlet Hastanesi Engelliler Günü Etkinliği
    »    
Başkan Işık’tan Engelsiz Park Müjdesi
    »    
Başkan Kuzu, Engelli Öğrenciler ile Buluştu
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Kozçeşme Köyünü Ziyaret Etti
    »    
Çavuşköy Özel Eğitim Merkezi Erkan Bilen’i Makamında Ziyaret Etti
    »    
Biga Gönüllü Yardımlaşma Derneğinden Farkındalık
    »    
Ne Yaptın Mesut
    »    
Öpünce Geçmeyen Uflar İçin İlkyardım Eğitimi
    »    
Mutlu Aday Adaylığını Açıkladı
    »    
“ÇOMÜ TBMM’de”
    »    
Mantarların Acı Günü
    »    
Baro Başkanı Yargı Reformu Stratejisi Toplantısına Katıldı
    »    
Özel Çocuklardan Özel Sergi
    »    
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’dan Açıklama
    »    
Biga TSO’da Girişimcilik Eğitimi Sona Erdi
    »    
Biga’da Mevlid-i Nebi Haftası Kutlandı
    »    
16 Koyun Sürüsü İçin Damızlık Koç Dağıtıldı
    »    
Kar Geliyor!
    »    
Kocabaş Çayında Son Durum
    »    
Hastane Personeline İşaret Dili Eğitimi
    »    
Doğaya Minik Dokunuşlar Projesi
    »    
Biga’lı Öğretmen Çanakkale’yi Başarıyla Temsil Etti
    »    
Afacanlardan Örnek Davranış
    »    
Başkan Kuzu, 2018 Hacıları ile Bir Araya Geldi
    »    
“Çanakkale’nin Belediyecilikte Artık Hizmetle Buluşma Vakti Geldi”
    »    
Boşnak Başkandan Mangal Motivasyonu
    »    
Başkan Işık’ın Mega Projesi: “Ücretsiz su”
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
ÇTSO 12 No’lu Meslek Grubu Üyeleri Bir Araya Geldi
    »    
Başkan Kuzu, Havut Hayrına Katıldı
    »    
Bigalılar Vali Tavlı’yı Ziyaret Etti
    »    
Siz Sorun Köşe Yazarımız Yanıtlasın
    »    
Biga Otogarında 24 Mülteci Yakalandı
    »    
AK Parti’de Sürpriz Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider
    »    
Biga İmam Hatip Ortaokulu İl Birincisi Oldu
    »    
Biga Belediyesi Mobil Uygulaması Yayında
    »    
Ceylan: Bu Kötü Yönetimin Değişimi 30 Martta Yerellerden Başlayacak
    »    
Öğretmenler Günü Hazırlanan Program İle Kutlandı
    »    
Şiddet Her Yerde Çözüm Mecliste
    »    
Biga Dernekler Platformu Eko Turizm Hattı İçin Kolları Sıvadı
    »    
Davut Doğan Canlı Yayında
    »    
Beka Sorunu
    »    
Sanat Merkezi’nin Açılışını Prof. Dr. Barutçu Yaptı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Biz Şimdi Ölsek; En Fazla Kahve de Çaylar Soğur…”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(8)
Kadir Atay
Biga Futbola Doyacak
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0