Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigaspor’dan Önce Ziyaret Sonra Transfer      SGK’dan Müjdeli Haber      ÇTSO Meslek Kuruluşları Toplantısına Katıldı      İbrahim Sokullu İle Galatasaray El Ele      Rıdvan Poyraz Adaspor da      Yüzlerce Öğrenci 10. Yaz Spor Okulları ile Yaza Merhaba Dedi      Galatasaray´ın 21. Şampiyonluğu Kutlandı      Doğtaş ve Kelebek Mobilya Derince’de Hizmete Açıldı      Bigaspor’da Transfer Başladı      Bigaspor Teknik Kadrosu Hazır      Yaz Kur’an Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı      24 Haziran Çanakkale’de Partimizin Bayramı Olacak      Belediyeden Emekli Oldular, Dernek Kurdular      Biga´da Otomobil Yandı      Mobilyacılarda "Düğün" Beklentisi      Çanakkale’ye Böyle Vekil Yakışır      Gümüşçay Doğalgaza Kavuşuyor       Biga Ticaret Borsası Anaokulu İnşaatına Başladı      Beyin Kanamasına Yol Açan Riskler      Ben de Eziğim!     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şadan Doğan “TSO Binası Satış Kararı Birlikte Alındı”
18 Nisan 2018 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nun 7 Nisan da yapılan seçimler sonrası ilk Meclis Toplantısı 17 Nisan Salı günü saat: 18.00’de TSO toplantı salonunda yapıldı. Bilindiği gibi Şadan Doğan tekrar başkanlığa seçilmişti. Cumartesi günü yapılan görev dağılımının ardından ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Zekai Baş “ Bugün bizi buraya üyelerimiz seçmiş bulunuyor. Bizler görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyoruz. Bizim kırıldığımız bir şey var biz muhalefette olsak her mecliste muhalefet üyelerine de görev verilir. Veya en azından teklif edilir. Bizim arkadaşlarımızı yazmayarak neden bizden korkuyorsunuz biz hepimiz arkadaşız. Ben sizlerden biriyim ve 18 yıldır mecliste çeşitli görevler aldım. 449 oy biz aldık  509 oy siz aldınız yani arada 60 oy var bizi burada yok sayamazsınız. Yüzde 48 oy almanız onurdur, gururdur. Sizleri tebrik ediyorum ancak siz daha işin başında ayrımcılığa girdiniz. Çok büyük yanlış yaptığınızı düşünüyorum. Bakıyoruz genel sekreter oy kullananlara yanlış tarafta bulunuyorsunuz diye telkinde bulunuyor bu genel sekreterin hakkı mı? Belediyeden bir memur gidin onları destekleyin diyor bu işler genel sekretere mi, belediye memurlarına mı kalmış. Geçen dönemde de üç kişi biz meclise girdik isim vereyim İsmet Küçükler bize hiç görev vermiyorlar ben meclis toplantılarına katılmam dedi ve katılmadı. Bu tip ayrımcılıkları lütfen yapmayın bugün siz olursunuz yarın biz geliriz veya başkaları gelir. Biz Biga için varız Ticaret Odası kalıcıdır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum açıklamasını” yaptı.

Ardından söz alan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan “Sayın meclis başkanım ve değerli arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz. 2013 yılından itibaren birlikte görev yaptığımız tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Basına da ayrıca teşekkür ediyorum. 7 Nisan Cumartesi günü güzel bir seçim yaptık.

Üyelerimiz görevi tekrar bize layık gördü. Keşke Zekai başkan daha önce bize gelseydi söyleseydi bizim aklımıza gelmedi yoksa olabilirdi. Önümüzdeki çalışmalarda sizlerinde tecrübelerinizden yararlanmak isteriz. Beni çok iyi tanıyorsunuz genel sekreterinde diğer arkadaşında yapmaması gereken şeyler ben genel sekretere senin yanında söz verdim Zekai başkan oda ile ilgili ne istiyorsa vereceksiniz dedim. Bundan önceki seçimlerde Tuncay başkan bize hiçbir şey vermedi.

Başkan adayı gelir tüm bilgileri alır Tuncay Bey gelmiş ileri geri konuşarak buradan bilgileri istiyor benim haberim olsa hiçbir bilgi vermezdim çünkü o başkan adayı değil. Binamızın masrafları halen devam ediyor. Alt katta yaptığımız dekorda Biga’mızda yetişen ürünlerimizi sergilemek istiyoruz.

Yaptıklarımızı tekrar tekrar anlatmak istemiyorum.

Faaliyet kitapçığımızda hepsi var. 2013 yılında kasayı 353 bin TL. ile devraldık. Bugün baktığımızda 43 bin TL. paramız var 72 bin TL. borcumuz var.

Bunu da Haziran ayında ödeyeceğiz. Katılanlar bilir bizim meclis toplantılarımızda gelir gider her şey şeffaftır. Her toplantıda kuruşuna kadar hesap veririz. Seçim öncesi yapılan nefes kredisi ile ilgili yapılanı etik bulmuyorum. Binamızın arsası alan Tuncay başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Odanın parası olmadığını herkes biliyor.

Biz arkadaşlarla 400 bin lira para koyduk ve şu anda 7,800 bin TL. ile krediyi açtık ve üyelerimiz kredi kullanıyor. Son akşam yapılanı kimler yaptıysa kınıyorum. Bina çok gündemde biz hiçbir zaman eleştirmedik. Alan arkadaşlara hep teşekkür ettik. Biz çok mücadele ettik ve binamızı yaptık. Üç kez ihale yaptık ve Selçuk Beye verdik. Emin Doğan’a burada emeğin çok dedik gel seninle anlaşalım dedik ancak anlaşamadık. Eski Projede üst katta olan lokantanın herkes tarafından alt katta olması gerektiğini söylenmesi nedeniyle alt kata aldık.

Binamızla ilgili sıkıntılar çıktı biliyorsunuz ancak ben binamıza bir şey olmayacağını çok iyi biliyorum. İnşallah bizlerden sonra çocuklarımızda bu binada devam ederler.

Birde eski binanın satışı konusu var. Eski binamızı satmasaydık ne olurdu. Kredi alıp bir sürü faiz ödemek zorunda kalırdık.  Döviz kurlarına baktığımızda birçok maddi avantajımız var. 16 Mayıs 2016’da tüm TSO başkanları ve meclis başkanları ile toplandık ve o binayı yapanların düşüncelerini alarak satış kararını hep birlikte aldık.

Şimdi eleştiren Tuncay Beyde toplantıdaydı ve kararı hep beraber onayladık. Ben bu açıklamayı seçimden önce yapsaydım tüm üyelerimizin kafaları karışacaktı. İşte o toplantıdaki herkesin fotoğrafı buradadır. Ben danışmadan bir iş yapmam özellikle emeği geçenlere mutlaka yapacağım işi sorarım. 60-70 oy almak için ben böyle bir şey yapmak belki hatamızda olabilir ama TSO Binası şu anda Biga’nın en çok kullanılan binası konumundadır. Dün yapılan tören atma töreninde Biga Üniversitesi telaffuz edildi.

Biga’mız büyüyor. Şunları söylemeden geçemeyeceğim.

Ben Doğtaş Kelebek Mobilyanın ve Doğanlar Holdingin başkan yardımcısıyım. Doğanlar holdingin bağış ve yardımlarından sorumlu yöneticisiyim. Biga’da tek ben varım diğer beşkardeşim İstanbul’dalar.  

Beni herkes tanır Allah bana vücut sağlamlığı verdiği sürece ben kapıma geleni boş çevirmem.

Her yere yardımlar yapıyorum. Biga’da ve Biga’nın tüm köylerinde mutlaka bir katkım vardır. Ancak benim bu desteklerim seçimlerde oy malzemesi olarak yorumlandı. Ben hayatım boyunca her yere yardım etmeye çalışıyorum. TSO’ya üye olmayan insanlara verdiğim destekler burada kullanılmaya çalışıldı.

Şadan Doğan para dağıtıyor diye dedikodu yapıldı.

Bana her şeyi sorabilirsiniz benim her şeyim şeffaftır. Ben herkesin ne yaptığını ne ettiğini hepsini biliyorum. Sizlerden ricam bu salonda gelin her şeyi bana sorun cevaplayayım dışarıda dedikoduyu bırakın ben her şeye açık bir insanım.

Bu dedikodular beni çok üzdü ve ben Şadan Doğan olarak kendi adıma 2018 yılında kimseye yardım yapmayacağım öyle bir karar aldım iyilik yapmak yardım etmek suç mudur anlayamadım.

Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Melih Akyıl toplantıyı sona erdirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN 

 


TSO

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
SGK’dan Müjdeli Haber
    »    
ÇTSO Meslek Kuruluşları Toplantısına Katıldı
    »    
İbrahim Sokullu İle Galatasaray El Ele
    »    
Doğtaş ve Kelebek Mobilya Derince’de Hizmete Açıldı
    »    
Bigaspor’da Transfer Başladı
    »    
Bigaspor Teknik Kadrosu Hazır
    »    
Yaz Kur’an Kursu Hizmet İçi Eğitim Semineri Yapıldı
    »    
Belediyeden Emekli Oldular, Dernek Kurdular
    »    
Biga´da Otomobil Yandı
    »    
Mobilyacılarda "Düğün" Beklentisi
    »    
Çanakkale’ye Böyle Vekil Yakışır
    »    
Gümüşçay Doğalgaza Kavuşuyor
    »    
Biga Ticaret Borsası Anaokulu İnşaatına Başladı
    »    
Beyin Kanamasına Yol Açan Riskler
    »    
Ben de Eziğim!
    »    
Bigalı Galatasaraylılar Şampiyonluğu Kutlayacak
    »    
Yeni Çan Devlet Hastanesi’nin Temeli Coşkulu Bir Törenle Atıldı
    »    
Ramazan Ayı Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
    »    
Milli Piyade Tüfeğinde ‘Kale’ Başarısı
    »    
Babalar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
İYİ Parti Biga’da Bayramı Kutladı
    »    
AK Parti Biga’da Bayramlaştı
    »    
Biga’da Tarihi MHP Bayramlaşması
    »    
Doğan, Herkese Mutlu Bayramlar
    »    
CHP Bayramlaştı
    »    
Protokol Bayramlaşması Cumhuriyet Meydanında Başladı
    »    
Ramazan Bayramınız Kutlu Olsun
    »    
Arda Bozkurt “Ay Yıldızlı Bayrağımızın Altında Nice Bayramlara”
    »    
"Ramazan Boyunda Binlerce Bigalı’yı Buluşturduk"
    »    
Mavi Bayrak 2018 Yılında da Karabiga Plajında
    »    
Ankara’dan Çok Çanakkale’de Kalacağım
    »    
Biga Belediyesi’nden Bayram Denetimi
    »    
Biga Devlet Hastanesi Resmi Törenle Açıldı
    »    
Biga TSO’dan Huzurevi’nde İftar
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (7)
    »    
"Bu yaz da Aksaz’dayız"
    »    
Kıyaslama
    »    
CHP Milletvekili Adayı Muharrem Erkek’ten Biga TSO’ya Ziyaret
    »    
Avustralya Konsolosu Dylan Walsh ile Borsa Başkanı Bir Araya Geldi
    »    
Bigaspor Tempo Arttırdı
    »    
Biga-1915 Karavanı ile Yollara Çıktı
    »    
Bayram Öncesi Öksüz ve Yetimleri Sevindirdiler
    »    
Çanakkale Huzur Evinde Anlamlı İftar
    »    
Bayramiç’te Orman Yangını Çıktı
    »    
“Ömer Kaplan” Adaspor’da
    »    
Biga TSO Eğitim Komisyonundan Ziyaret
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (6)
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinde 3. Odyometri Odası Hizmette
    »    
Kaybolan Kişi 18 Saat Sonra Bulundu
    »    
Ramazan Bayramında Beslenme Önerileri
    »    
Kadir Geceniz Mübarek Olsun
    »    
Bigaspor’da Kongre Rüzgarı
    »    
Çanakkale Valisi Öğrencilerimizin Karne Heyecanına Ortak Oldu
    »    
Karne Töreni Bu Yıl TOKİ’de
    »    
BİSİAD’dan Huzurevine İftar
    »    
10. Ramazan Etkinliklerinde Muhteşem Stand Up Gösterisi
    »    
Vali Orhan Tavlı Ticaret Borsası’nı Ziyaret Etti
    »    
Köşdere Oto Yıkamadan Bir Hizmet Daha
    »    
ÇTSO Meclisi Haziran Ayı Olağan Toplantısı Gerçekleşti
    »    
"Çanakkale’ye Kadın Vekil Çok Yakışacak"
    »    
Biga’da Bir Kodlama Sınıfı Daha Açıldı
    »    
Çanakkale’de Göçmen Kaçakçılığı
    »    
Cenal Elektrik Üretim A.Ş’nin İftar Yemeği
    »    
ÇTSO İftar Yemeğinde Üyeleriyle Buluştu
    »    
Doğtaş Kelebek İlk Yüzde
    »    
Çanakkale Barosu Ailesi İftar Yemeğinde Buluştu
    »    
Naptın Minibüs Şoförü
    »    
Umutlar Yeşermeye Devam Ediyor
    »    
Biga Dernekler Platformu “Eko Turizm Hattı” Çalışmasını Açıkladı
    »    
Harvard’a Seçilen İlk Türk’e Çanakkalelilerden Ödül
    »    
Özgür Ceylan’dan Çarşamba Postasına Ziyaret
    »    
Çavuşköy Camii’ne Yıldırım Düştü
    »    
Biga Bir Kez Daha Gururlandı
    »    
İYİ Parti’li Milletvekili Adaylarından Biga TSO’ya Ziyaret
    »    
5 Haziran Dünya Çevre Günü
    »    
Esnafa Müşteri İlişkiler Eğitimi
    »    
Güleçköy de Kaza 1 Yaralı
    »    
Biga Kadıköy Tayfa İftarda Buluştu
    »    
AFAD Orman Yangınlarına Dikkat Çekti
    »    
Tarihi Alanda İftar Bir Başka
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Üç büyük projede son aşamadayız"
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Karabiga’da Ramazan Eğlenceleri Halkı Mutlu Etti
    »    
Şehit
    »    
Adaspor’da Nadir de İmzaladı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (5)
    »    
Hastane Kavşağında Kaza
    »    
Dikkati Dağılan Şoför Kaza Yaptı
    »    
Danişmentli Bayanlar Baş Tacı
    »    
Sezon İlk Ürünü Buğday Biga Ticaret Borsasına Geldi
    »    
Geleneksel Kırlar Mevkii İftarı Gerçekleşti
    »    
Bigalılara Önemli Görevler
    »    
Lise Yerleştirme Sınavı Gerçekleşti
    »    
Yangında 50 Hektar Alan Küle Döndü
    »    
Çanakkale Ziraat Odasından Ziyaret
    »    
Resim Yarışmasını Kazananlara Ödülleri Verildi
    »    
MHP’li Milletvekili Adaylarından Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Türkiye’de 125 Bin 138 Yabancı Uyruklu Üniversite Öğrencisi Var
    »    
Hububat Sektörü Analiz Toplantısı Düzenlendi
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Ben de Eziğim!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (7)
Feyhan Karakaş
Biga’nın Kanayan Yarası
Gizem Emre
Ateşte Açan Güldük, Çanakkale’de Öldük
Fatih Özdemir
Doğrusu “Yal-nız-lık” Mı?
Kadir Atay
Yeni Sezon Yeni Umutlar
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Osman Öztürk
GENDž
Ogün Doğan
Tahminler Şaştı
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Can Hastanesi Köşesi
LENFÖDEM Tanı ve Tedavisi
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0