Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Bigaspor Yeni Sezonda da BAL Liginde      Adaspor Lige Veda Etti      Kaymakamdan Şampiyona Hem Tebrik Hem Kahvaltı      Şehitlerimizin Anısına      Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti      Nefesleri Kesen Finalde Gülen Bozcaadaspor      BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret      Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi      Işıkeli Köyüne Turizm Projesi      Biga’nın Gururu Ramazan Baysal      Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama      Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”       Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı      Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun      Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi      Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler      İlkokullar Arası Futbol Turnuvası Finali Yapıldı      Alp ile Ali Erkekliğe Adım Attı      Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi       2019 Bahar Kupası Başladı     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şadan Doğan “TSO Binası Satış Kararı Birlikte Alındı”
18 Nisan 2018 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nun 7 Nisan da yapılan seçimler sonrası ilk Meclis Toplantısı 17 Nisan Salı günü saat: 18.00’de TSO toplantı salonunda yapıldı. Bilindiği gibi Şadan Doğan tekrar başkanlığa seçilmişti. Cumartesi günü yapılan görev dağılımının ardından ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Zekai Baş “ Bugün bizi buraya üyelerimiz seçmiş bulunuyor. Bizler görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyoruz. Bizim kırıldığımız bir şey var biz muhalefette olsak her mecliste muhalefet üyelerine de görev verilir. Veya en azından teklif edilir. Bizim arkadaşlarımızı yazmayarak neden bizden korkuyorsunuz biz hepimiz arkadaşız. Ben sizlerden biriyim ve 18 yıldır mecliste çeşitli görevler aldım. 449 oy biz aldık  509 oy siz aldınız yani arada 60 oy var bizi burada yok sayamazsınız. Yüzde 48 oy almanız onurdur, gururdur. Sizleri tebrik ediyorum ancak siz daha işin başında ayrımcılığa girdiniz. Çok büyük yanlış yaptığınızı düşünüyorum. Bakıyoruz genel sekreter oy kullananlara yanlış tarafta bulunuyorsunuz diye telkinde bulunuyor bu genel sekreterin hakkı mı? Belediyeden bir memur gidin onları destekleyin diyor bu işler genel sekretere mi, belediye memurlarına mı kalmış. Geçen dönemde de üç kişi biz meclise girdik isim vereyim İsmet Küçükler bize hiç görev vermiyorlar ben meclis toplantılarına katılmam dedi ve katılmadı. Bu tip ayrımcılıkları lütfen yapmayın bugün siz olursunuz yarın biz geliriz veya başkaları gelir. Biz Biga için varız Ticaret Odası kalıcıdır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum açıklamasını” yaptı.

Ardından söz alan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan “Sayın meclis başkanım ve değerli arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz. 2013 yılından itibaren birlikte görev yaptığımız tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Basına da ayrıca teşekkür ediyorum. 7 Nisan Cumartesi günü güzel bir seçim yaptık.

Üyelerimiz görevi tekrar bize layık gördü. Keşke Zekai başkan daha önce bize gelseydi söyleseydi bizim aklımıza gelmedi yoksa olabilirdi. Önümüzdeki çalışmalarda sizlerinde tecrübelerinizden yararlanmak isteriz. Beni çok iyi tanıyorsunuz genel sekreterinde diğer arkadaşında yapmaması gereken şeyler ben genel sekretere senin yanında söz verdim Zekai başkan oda ile ilgili ne istiyorsa vereceksiniz dedim. Bundan önceki seçimlerde Tuncay başkan bize hiçbir şey vermedi.

Başkan adayı gelir tüm bilgileri alır Tuncay Bey gelmiş ileri geri konuşarak buradan bilgileri istiyor benim haberim olsa hiçbir bilgi vermezdim çünkü o başkan adayı değil. Binamızın masrafları halen devam ediyor. Alt katta yaptığımız dekorda Biga’mızda yetişen ürünlerimizi sergilemek istiyoruz.

Yaptıklarımızı tekrar tekrar anlatmak istemiyorum.

Faaliyet kitapçığımızda hepsi var. 2013 yılında kasayı 353 bin TL. ile devraldık. Bugün baktığımızda 43 bin TL. paramız var 72 bin TL. borcumuz var.

Bunu da Haziran ayında ödeyeceğiz. Katılanlar bilir bizim meclis toplantılarımızda gelir gider her şey şeffaftır. Her toplantıda kuruşuna kadar hesap veririz. Seçim öncesi yapılan nefes kredisi ile ilgili yapılanı etik bulmuyorum. Binamızın arsası alan Tuncay başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Odanın parası olmadığını herkes biliyor.

Biz arkadaşlarla 400 bin lira para koyduk ve şu anda 7,800 bin TL. ile krediyi açtık ve üyelerimiz kredi kullanıyor. Son akşam yapılanı kimler yaptıysa kınıyorum. Bina çok gündemde biz hiçbir zaman eleştirmedik. Alan arkadaşlara hep teşekkür ettik. Biz çok mücadele ettik ve binamızı yaptık. Üç kez ihale yaptık ve Selçuk Beye verdik. Emin Doğan’a burada emeğin çok dedik gel seninle anlaşalım dedik ancak anlaşamadık. Eski Projede üst katta olan lokantanın herkes tarafından alt katta olması gerektiğini söylenmesi nedeniyle alt kata aldık.

Binamızla ilgili sıkıntılar çıktı biliyorsunuz ancak ben binamıza bir şey olmayacağını çok iyi biliyorum. İnşallah bizlerden sonra çocuklarımızda bu binada devam ederler.

Birde eski binanın satışı konusu var. Eski binamızı satmasaydık ne olurdu. Kredi alıp bir sürü faiz ödemek zorunda kalırdık.  Döviz kurlarına baktığımızda birçok maddi avantajımız var. 16 Mayıs 2016’da tüm TSO başkanları ve meclis başkanları ile toplandık ve o binayı yapanların düşüncelerini alarak satış kararını hep birlikte aldık.

Şimdi eleştiren Tuncay Beyde toplantıdaydı ve kararı hep beraber onayladık. Ben bu açıklamayı seçimden önce yapsaydım tüm üyelerimizin kafaları karışacaktı. İşte o toplantıdaki herkesin fotoğrafı buradadır. Ben danışmadan bir iş yapmam özellikle emeği geçenlere mutlaka yapacağım işi sorarım. 60-70 oy almak için ben böyle bir şey yapmak belki hatamızda olabilir ama TSO Binası şu anda Biga’nın en çok kullanılan binası konumundadır. Dün yapılan tören atma töreninde Biga Üniversitesi telaffuz edildi.

Biga’mız büyüyor. Şunları söylemeden geçemeyeceğim.

Ben Doğtaş Kelebek Mobilyanın ve Doğanlar Holdingin başkan yardımcısıyım. Doğanlar holdingin bağış ve yardımlarından sorumlu yöneticisiyim. Biga’da tek ben varım diğer beşkardeşim İstanbul’dalar.  

Beni herkes tanır Allah bana vücut sağlamlığı verdiği sürece ben kapıma geleni boş çevirmem.

Her yere yardımlar yapıyorum. Biga’da ve Biga’nın tüm köylerinde mutlaka bir katkım vardır. Ancak benim bu desteklerim seçimlerde oy malzemesi olarak yorumlandı. Ben hayatım boyunca her yere yardım etmeye çalışıyorum. TSO’ya üye olmayan insanlara verdiğim destekler burada kullanılmaya çalışıldı.

Şadan Doğan para dağıtıyor diye dedikodu yapıldı.

Bana her şeyi sorabilirsiniz benim her şeyim şeffaftır. Ben herkesin ne yaptığını ne ettiğini hepsini biliyorum. Sizlerden ricam bu salonda gelin her şeyi bana sorun cevaplayayım dışarıda dedikoduyu bırakın ben her şeye açık bir insanım.

Bu dedikodular beni çok üzdü ve ben Şadan Doğan olarak kendi adıma 2018 yılında kimseye yardım yapmayacağım öyle bir karar aldım iyilik yapmak yardım etmek suç mudur anlayamadım.

Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Melih Akyıl toplantıyı sona erdirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN 

 


TSO

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Kaymakamdan Şampiyona Hem Tebrik Hem Kahvaltı
    »    
Şehitlerimizin Anısına
    »    
Biga FB’den Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
BİSHAK’tan Biga Belediye Başkanına Ziyaret
    »    
Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi
    »    
Işıkeli Köyüne Turizm Projesi
    »    
Biga’nın Gururu Ramazan Baysal
    »    
Çanakkale Merkezli FETÖ Operasyonu: 13 Tutuklama
    »    
Biga´da Halka Ücretsiz Fidan Dağıtıldı
    »    
Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Biga Ziraat Odası Nisan Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirdi
    »    
Biga’da Gazete Çalışanları Yeni Belediye Başkanlarını Ziyaret Ettiler
    »    
Biga’da Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi
    »    
Turizm Haftası Kemer Parion Antik Kenti’nde Kutlandı
    »    
Yeni Aldığı Motosiklet Sonu Oldu
    »    
Durdurulan Taksiden Kaçak Göçmenler Çıktı!
    »    
Ankara’dan Gelen Öğrencilere Duygu Dolu Bayrak Teslimi!
    »    
Fatih İlkokulu’nun Temeli Törenle Atıldı
    »    
Şanlıurfa’dan Biga’mıza Teşekkür
    »    
Biga Ticaret Borsası’ndan Biga Belediye Başkanına Ziyaret
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
Çanakkale’de Bir Haftada Üç İntihar!
    »    
Biga’dan Başlayıp Ulusala Yayılan Bir Hikaye Serüveni
    »    
Biga’da Ramazan Pidesinin Fiyatı Belli Oldu
    »    
Biga Musiki Derneğinden Muhteşem Konser
    »    
Gündemimiz Biga Tarımı, Sorunları ve Menfaatleri
    »    
Otomobille Bariyerlere Çarpan Sürücüsü Yaralandı
    »    
Kişisel Gelişim ve İletişim Semineri
    »    
İstikrar Mı Dediniz?
    »    
Biga´da Yeni Seçilen Muhtarlar Bilgilendirildi
    »    
Konya Ticaret Borsası’ndan Biga Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Mazbatasını Almaya Hazırlanırken, Çatıdan Düşüp Ağır Yaralandı
    »    
Biga Devlet Hastanesi Gebe Okulu Mart Ayı Mezunlarını Verdi
    »    
Belediyenin Borcunu Pankartla Açıkladı
    »    
Şiir Dinletisi Programı Büyük İlgi Gördü
    »    
Biga’da 56 Muhtar Değişti
    »    
Türkiye’nin Örnek Meslek Kuruluşu Çanakkale Barosu
    »    
Gümüşçay Belediye Başkanına Hayırlı Olsun Ziyaretleri
    »    
2 Aydır Haber Alınamıyordu Evinde Ölü Bulundu
    »    
Tekne Karaya Oturdu, Kaçaklar Tek Tek Yakalandı
    »    
AK Parti Gençlik Kollarından Ziyaret
    »    
İlklerin Okulu Kocagür İlkokulu
    »    
Biga TSO’dan Emniyet Müdürüne Ziyaret
    »    
Polis Teşkilatımızın 174. Yılı Kutlu Olsun
    »    
Hüseyin Kaya, 6. kez Muhtar
    »    
AFAD’tan Gök Gürültülü Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Bigalı Dağlı Hurdacılıktan Genç Güreşçiye Kıspet Hediye!!!
    »    
Polis Teşkilatımızın 174. Yılı Kutlu Olsun
    »    
Çanakkale Barosu Masa Tenisi Turnuvası Sonuçlandı
    »    
Karate Bölge Şampiyonundan Ziyaret
    »    
8 Nisan Dünya Romanlar Günü Kutlu Olsun
    »    
Çan Belediye Başkanı Seçilen Bülent Öz Görevine Başladı
    »    
Dur İhtarına Uymadı Arabaya Çarptı
    »    
Çanakkale Barosu Okullarda Avukatlık Mesleğini Anlattı
    »    
Biga’da “CMK Uygulamaları” Semineri
    »    
AFAD’dan Kuvvetli Sağanak Yağış Uyarısı
    »    
Biga’nın Koruoba Köyünde Geleneksel Süt Günü Yapıldı
    »    
Tavacix Biga’da Açıldı
    »    
Şadan Ali Doğan İçin Mevlid Okutuldu
    »    
Sigaraya Zam Geldi
    »    
Karabiga’da Devir Teslim, Gümüşçay’da Yola Devam
    »    
Avukatlar Haftası Biga’da da Kutlandı
    »    
Biga TSO’dan Dış Ticaret İstihbaratı Eğitimi
    »    
Avukatlar Günü Çanakkale’de Kutlandı
    »    
Ülkü Ocakları Merhum Türkeş İçin Mevlüt Okuttu
    »    
Geçmiş Olsun Sayın Başkan
    »    
Biga´da 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarı
    »    
Avukatlar Karaoke Gecesinde Buluştu
    »    
Biga Belediyesi Kandil Pilavı Dağıttı
    »    
Direksiyon Başında Kalp Krizi Geçirdi
    »    
Öğretmene Şiddete Hayır Derken…
    »    
2. Biga Robotik Kodlama Şenliği
    »    
Diyabet Okulu 2019 Yılı 3.Dönem Mezunlarını Verdi
    »    
Çanakkale Barosu’ndan Avukatlara Mali Yükümlülük Konferansı
    »    
Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Kaldırımbaşı’ndaki Kazada 2 Kişi Yaralandı
    »    
Biga’da 2 Göz Altı 1 Tutuklama
    »    
Çanakkale Barosu Bowling Turnuvası Düzenledi
    »    
11 Seçmenli Köyde Oy Verme İşlemi 1 Saatte Bitti
    »    
Elektrik Toptan Satışı Yüzde 37 Zamlandı
    »    
Karabiga Belediye Başkanı Ahmet Elbiden Açıklama
    »    
Muzaffer Karataş’tan Teşekkür
    »    
Biga’da Seçimlerin Galibi AK Parti
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (23)
    »    
Çanakkale Barosundan Avukatlar Haftası Etkinlikleri
    »    
Bülent Erdoğan’dan İlk Açıklama Geldi
    »    
Biga ve Beldeleri AK Parti ve Cumhur İttifakı Dedi
    »    
İsmail Işık’tan İlk Açıklama
    »    
Biga Hacıpehlivan Köyü Kooperatif Genel Kurulu Yapıldı
    »    
Hayat’a Kitapla Bağlanın
    »    
Biga TSO’da Endüstri 4.0 Paneli Yapıldı
    »    
Biga´da Sporculara Malzeme Desteği
    »    
Afacanlardan Açıklama
    »    
AFAD’ dan Fırtına Uyarısı!
    »    
Kaymakam Can Biga Ovasında Çeltik Ekimi Serbest Dedi
    »    
Biga’da Asansör Boşluğuna Düşen Afgan İşçi Yaralandı
    »    
1 Nisan’da Okullar Tatil
    »    
Çanakkale Barosun’ dan 9 Günde 28 Etkinlik
    »    
%100 Milli ve Türk Buluşu FIRINBURGER Biga’da Açıldı
    »    
Ustalar Çıraklarla Buluşuyor
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Şehitlerimizin Anısına
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak (25)
Kadir Atay
Olmuyor Arkadaşlar Olmuyor
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0