Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Çan’da II. Uluslararası Çan Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali      21 Eylül Dünya Alzheımer Günü      Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ÇTSO’yu Ziyaret Etti      İstanbul, Tekirdağ, Gelibolu Sahilleri, Çanakkale      Dikkat Elektrik Kesintisi      Kurtuluş Kupası Spor Müsabakaları Sonuçları      Muharip Gaziler Derneği Kilitbahir Kalesi’nde      Müftülük ve Sivil Toplum Kuruluşları Elele      Biga Ticaret ve Sanayi Odası Heyetinden Ticaret Borsasına Ziyaret       Bu Fırsat Kaçmaz, Bizden Söylemesi      Aytun Çıray’dan Sarsıcı Manipülasyon Eleştirileri      CHP Özgür Ceylan’dan Milli Eğitim Bakanına Sorular       Bakan Albayrak, Yeni Ekonomi Programı’nı Açıkladı      Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yatırımcılarından Borsa’ya Ziyaret       Bisikletliler SEPSİS İçin Pedal Çevirdiler      Boyutlu Kabartma Tablolar Sergisi 17 Burda AVM’ de Açıldı      Çanakkale Muharebeleri’nde Kanadalı Askerler Anıldı      Revizyon İmar Planı Askıya Çıktı      Organlarıyla 4 Kişiye Hayat Verecek      Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Şadan Doğan “TSO Binası Satış Kararı Birlikte Alındı”
18 Nisan 2018 Çarşamba 14:00
12
14
16
18


Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)’nun 7 Nisan da yapılan seçimler sonrası ilk Meclis Toplantısı 17 Nisan Salı günü saat: 18.00’de TSO toplantı salonunda yapıldı. Bilindiği gibi Şadan Doğan tekrar başkanlığa seçilmişti. Cumartesi günü yapılan görev dağılımının ardından ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından söz alan Zekai Baş “ Bugün bizi buraya üyelerimiz seçmiş bulunuyor. Bizler görevimizi en iyi şekilde yerine getireceğimize inanıyoruz. Bizim kırıldığımız bir şey var biz muhalefette olsak her mecliste muhalefet üyelerine de görev verilir. Veya en azından teklif edilir. Bizim arkadaşlarımızı yazmayarak neden bizden korkuyorsunuz biz hepimiz arkadaşız. Ben sizlerden biriyim ve 18 yıldır mecliste çeşitli görevler aldım. 449 oy biz aldık  509 oy siz aldınız yani arada 60 oy var bizi burada yok sayamazsınız. Yüzde 48 oy almanız onurdur, gururdur. Sizleri tebrik ediyorum ancak siz daha işin başında ayrımcılığa girdiniz. Çok büyük yanlış yaptığınızı düşünüyorum. Bakıyoruz genel sekreter oy kullananlara yanlış tarafta bulunuyorsunuz diye telkinde bulunuyor bu genel sekreterin hakkı mı? Belediyeden bir memur gidin onları destekleyin diyor bu işler genel sekretere mi, belediye memurlarına mı kalmış. Geçen dönemde de üç kişi biz meclise girdik isim vereyim İsmet Küçükler bize hiç görev vermiyorlar ben meclis toplantılarına katılmam dedi ve katılmadı. Bu tip ayrımcılıkları lütfen yapmayın bugün siz olursunuz yarın biz geliriz veya başkaları gelir. Biz Biga için varız Ticaret Odası kalıcıdır. Beni dinlediğiniz için teşekkür ediyorum açıklamasını” yaptı.

Ardından söz alan Biga Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Şadan Doğan “Sayın meclis başkanım ve değerli arkadaşlarım hepiniz hoşgeldiniz. 2013 yılından itibaren birlikte görev yaptığımız tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Basına da ayrıca teşekkür ediyorum. 7 Nisan Cumartesi günü güzel bir seçim yaptık.

Üyelerimiz görevi tekrar bize layık gördü. Keşke Zekai başkan daha önce bize gelseydi söyleseydi bizim aklımıza gelmedi yoksa olabilirdi. Önümüzdeki çalışmalarda sizlerinde tecrübelerinizden yararlanmak isteriz. Beni çok iyi tanıyorsunuz genel sekreterinde diğer arkadaşında yapmaması gereken şeyler ben genel sekretere senin yanında söz verdim Zekai başkan oda ile ilgili ne istiyorsa vereceksiniz dedim. Bundan önceki seçimlerde Tuncay başkan bize hiçbir şey vermedi.

Başkan adayı gelir tüm bilgileri alır Tuncay Bey gelmiş ileri geri konuşarak buradan bilgileri istiyor benim haberim olsa hiçbir bilgi vermezdim çünkü o başkan adayı değil. Binamızın masrafları halen devam ediyor. Alt katta yaptığımız dekorda Biga’mızda yetişen ürünlerimizi sergilemek istiyoruz.

Yaptıklarımızı tekrar tekrar anlatmak istemiyorum.

Faaliyet kitapçığımızda hepsi var. 2013 yılında kasayı 353 bin TL. ile devraldık. Bugün baktığımızda 43 bin TL. paramız var 72 bin TL. borcumuz var.

Bunu da Haziran ayında ödeyeceğiz. Katılanlar bilir bizim meclis toplantılarımızda gelir gider her şey şeffaftır. Her toplantıda kuruşuna kadar hesap veririz. Seçim öncesi yapılan nefes kredisi ile ilgili yapılanı etik bulmuyorum. Binamızın arsası alan Tuncay başkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Odanın parası olmadığını herkes biliyor.

Biz arkadaşlarla 400 bin lira para koyduk ve şu anda 7,800 bin TL. ile krediyi açtık ve üyelerimiz kredi kullanıyor. Son akşam yapılanı kimler yaptıysa kınıyorum. Bina çok gündemde biz hiçbir zaman eleştirmedik. Alan arkadaşlara hep teşekkür ettik. Biz çok mücadele ettik ve binamızı yaptık. Üç kez ihale yaptık ve Selçuk Beye verdik. Emin Doğan’a burada emeğin çok dedik gel seninle anlaşalım dedik ancak anlaşamadık. Eski Projede üst katta olan lokantanın herkes tarafından alt katta olması gerektiğini söylenmesi nedeniyle alt kata aldık.

Binamızla ilgili sıkıntılar çıktı biliyorsunuz ancak ben binamıza bir şey olmayacağını çok iyi biliyorum. İnşallah bizlerden sonra çocuklarımızda bu binada devam ederler.

Birde eski binanın satışı konusu var. Eski binamızı satmasaydık ne olurdu. Kredi alıp bir sürü faiz ödemek zorunda kalırdık.  Döviz kurlarına baktığımızda birçok maddi avantajımız var. 16 Mayıs 2016’da tüm TSO başkanları ve meclis başkanları ile toplandık ve o binayı yapanların düşüncelerini alarak satış kararını hep birlikte aldık.

Şimdi eleştiren Tuncay Beyde toplantıdaydı ve kararı hep beraber onayladık. Ben bu açıklamayı seçimden önce yapsaydım tüm üyelerimizin kafaları karışacaktı. İşte o toplantıdaki herkesin fotoğrafı buradadır. Ben danışmadan bir iş yapmam özellikle emeği geçenlere mutlaka yapacağım işi sorarım. 60-70 oy almak için ben böyle bir şey yapmak belki hatamızda olabilir ama TSO Binası şu anda Biga’nın en çok kullanılan binası konumundadır. Dün yapılan tören atma töreninde Biga Üniversitesi telaffuz edildi.

Biga’mız büyüyor. Şunları söylemeden geçemeyeceğim.

Ben Doğtaş Kelebek Mobilyanın ve Doğanlar Holdingin başkan yardımcısıyım. Doğanlar holdingin bağış ve yardımlarından sorumlu yöneticisiyim. Biga’da tek ben varım diğer beşkardeşim İstanbul’dalar.  

Beni herkes tanır Allah bana vücut sağlamlığı verdiği sürece ben kapıma geleni boş çevirmem.

Her yere yardımlar yapıyorum. Biga’da ve Biga’nın tüm köylerinde mutlaka bir katkım vardır. Ancak benim bu desteklerim seçimlerde oy malzemesi olarak yorumlandı. Ben hayatım boyunca her yere yardım etmeye çalışıyorum. TSO’ya üye olmayan insanlara verdiğim destekler burada kullanılmaya çalışıldı.

Şadan Doğan para dağıtıyor diye dedikodu yapıldı.

Bana her şeyi sorabilirsiniz benim her şeyim şeffaftır. Ben herkesin ne yaptığını ne ettiğini hepsini biliyorum. Sizlerden ricam bu salonda gelin her şeyi bana sorun cevaplayayım dışarıda dedikoduyu bırakın ben her şeye açık bir insanım.

Bu dedikodular beni çok üzdü ve ben Şadan Doğan olarak kendi adıma 2018 yılında kimseye yardım yapmayacağım öyle bir karar aldım iyilik yapmak yardım etmek suç mudur anlayamadım.

Yeni görev alan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Başkanı Melih Akyıl toplantıyı sona erdirdi.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYIN 

 


TSO

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Çan’da II. Uluslararası Çan Türk Dünyası Şiir ve Müzik Festivali
    »    
21 Eylül Dünya Alzheımer Günü
    »    
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu ÇTSO’yu Ziyaret Etti
    »    
İstanbul, Tekirdağ, Gelibolu Sahilleri, Çanakkale
    »    
Dikkat Elektrik Kesintisi
    »    
Muharip Gaziler Derneği Kilitbahir Kalesi’nde
    »    
Müftülük ve Sivil Toplum Kuruluşları Elele
    »    
Biga Ticaret ve Sanayi Odası Heyetinden Ticaret Borsasına Ziyaret
    »    
Bu Fırsat Kaçmaz, Bizden Söylemesi
    »    
CHP Özgür Ceylan’dan Milli Eğitim Bakanına Sorular
    »    
Bakan Albayrak, Yeni Ekonomi Programı’nı Açıkladı
    »    
Küçükbaş Hayvan Yetiştiriciliği Yatırımcılarından Borsa’ya Ziyaret
    »    
Bisikletliler SEPSİS İçin Pedal Çevirdiler
    »    
Boyutlu Kabartma Tablolar Sergisi 17 Burda AVM’ de Açıldı
    »    
Çanakkale Muharebeleri’nde Kanadalı Askerler Anıldı
    »    
Revizyon İmar Planı Askıya Çıktı
    »    
Organlarıyla 4 Kişiye Hayat Verecek
    »    
Ali Barutçu’ya Örnek Kıdemli Vatandaş Ödülü
    »    
Bosna Hersek Federasyonu Yeni Başkanı Ergun Erkap
    »    
Gaziler Günü Cumhuriyet Meydanı’nda Kutlandı
    »    
AK Parti Merkez İlçe Başkanı, Başkan Kaya Üzen’i Ziyaret Etti
    »    
Biga Koşusu’nda 56 Bin Liralık Ödül Sahibini Buldu
    »    
19 Eylül Gaziler Günü Biga’da Kutlandı
    »    
Sertab Erener, Performansıyla Biga’yı Salladı
    »    
Anadolu’nun Sözlü Tarihi Bende Yaşadım
    »    
Patlamamış Top Mermisi İmha Edildi
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan TOBB Komisyonu Toplantısına Katıldı
    »    
Biga Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu Törenle Açıldı
    »    
Çan’da 530 Kişilik KYK Yurdunun Temeli Atıldı
    »    
Biga TSO Personeli Yangın Eğitimi Aldı
    »    
Biga İlçe Emniyet Müdürlüğü İhbarı Değerlendirdi
    »    
Başkan Işık’ın 18 Eylül Mesajı
    »    
Bülent Turan Biga Engelliler Derneğini Ziyarette Bulundu
    »    
Mobeselerden Ceza Yağacak
    »    
AK Parti’den Fatin Rüştü Zorlu Önerisi
    »    
Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu
    »    
Kurs Kayıtları Başladı
    »    
Çan Termik Santralinde Patlama!
    »    
Biga’nın Kurtuluşu Coşkuyla Kutlandı
    »    
Çanakkale Barosu’nda Ruhsat Töreni Heyecanı
    »    
Uçurumdan Düşen İneği Vatandaşlar Kurtardı
    »    
28 Takım Arasından Finale Kaldılar
    »    
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
    »    
Gültekin Yıldız, Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürünü Ziyaret Etti
    »    
Doğtaş, Çin’de İlk Mağazasını Açtı!
    »    
Çanakkale’de 23. Ahilik Haftası Kutlamaları Başladı
    »    
Başkan Işık, Birinci Sınıflara İlköğretim Paketi Hediye Etti
    »    
Biga’da Orman Yangını
    »    
Yükseköğretim Öğrencilerine Eğitim Yardımı
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
    »    
AK Parti, Merhum Başbakan Adnan Menderes’i Andı
    »    
Çanakkale Bisiklet Platformu Gönüllülerinden Çevre Temizliği
    »    
Ümit Besen, Biga’da Gönülleri Fethetti
    »    
Biga´da 1. Geleneksel Pomak Şenliği Kutlandı
    »    
El Emeği Ürünler Şehir Parkı’nda Sergide
    »    
Otilia’dan Biga’da Muhteşem Konser
    »    
Dereköy Gençlerinden Anlamlı Mesaj
    »    
Kadınlar Oya ve Yemek Yarışmasında Ter Döktüler
    »    
Kurtuluş Coşkusu, Kültür Ve Sanat Şöleni İle Renklendi
    »    
23 Eylül Çan’ın Kurtuluş Etkinlikleri
    »    
Ceylan Çanakkale’deki İşsizliği Meclis Gündemine Taşıdı
    »    
Çanakkale İŞKUR Çan’da Uygulamalı Girişimcilik Kursu Düzenledi
    »    
Çocukların Sağlığı İçin Kırtasiyeleri Denetlediler
    »    
Karabiga’nın Tanıtımı Yıldız TV’de
    »    
Biga´da Öğretmenlere Eğitim Verildi
    »    
İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı Arasında İki Çanakkaleli
    »    
Ticaret Borsası’nda Girişimcilik Eğitimleri Hız Kesmiyor
    »    
Şehit ve Gaziler İçin Mevlit Okutuldu
    »    
Bisikletliler SEPSİS’e Dikkat Çekecek
    »    
Okullarda Çözüm Odaklı Yaklaşım ve Markalaşma Çalışmaları
    »    
Milletvekili Turan’dan Müftü Gökce’ye Ziyaret
    »    
CHP Muharrem Erkek, Ticaret Borsasını Ziyaret Etti
    »    
Biga Devlet Hastanesinde Diyetisyen Göreve Başladı
    »    
ÇTSO Konut Günleri Fuarını Ziyaret Etti
    »    
Biga da Sergi ve Yerel Gazetecilik
    »    
Mesleki Yeterlilik Sınavları Biga’da Yapıldı
    »    
AFAD’dan Şiddetli Sağanak Yağışı Uyarısı
    »    
ÇTSO’dan Türe Kepez Sigorta Acentesine Hayırlı Olsun Ziyareti
    »    
Biga Şimdi Daha Temiz
    »    
Maydos Kilistepe Höyüğü Kazıları Gün Yüzüne Çıkıyor
    »    
Sigara Bırakma Polikliniği Hizmete Açıldı
    »    
Çanakkale Müftülüğünde Dini Bilgi Yarışması Yapıldı
    »    
TSO’da Savunma, Havacılık ve Nükleer Santral Yerlileştirme Konferansı Yapıldı
    »    
Çanakkale Güç Birliği Düğün Sevincine Ortak Oluyor
    »    
Lütfi Özgünaydın Bigalı Fotoğrafçılarla Sergi Açıyor
    »    
Başka Canlar Yanmasın
    »    
Durmak Yok Çalışmaya Devam
    »    
Yıllar Değil İnsanlar Vefasız!
    »    
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgâr Testinden Geçti
    »    
Biga’nın Kurtuluşu İçin Sahaya Çıktılar
    »    
Doğtaş Pakistan’da 4 Mağaza Birden Açtı
    »    
Şahindere Şehitliği’nin Bakım ve Onarım İşlemi Gerçekleştirildi
    »    
Okula Uyum Haftası Başladı
    »    
Çevreye Duyarsız Kalmadılar
    »    
Dikkat Elektrik Kesintisi!
    »    
Belediye Kreşlerinde Tüm Kontenjan Doldu
    »    
GESTAŞ Futsal Takımı Şampiyon Oldu
    »    
Karate Trakya Ligi Finali Biga’da yapıldı
    »    
Kayıp Olarak Aranırken Ölü Bulundu
    »    
Obezite Okulu’nda2. Dönem Kayıtları Başladı
    »    


İstekleriniz Sorunlarınız
İstek ve Sorunları Oku
İstek ve Sorun Yaz
 
 
 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Kerbela, Zalimin Zulmüne Başkaldırının Adıdır
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Buse Duman
Pardon Ama… Değişeceksiniz! Öyle ya da Böyle…
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Muhteşem Örnek (19)
Kadir Atay
Biga ve Dostluk Aşkına
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0