Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek      Biga Veteranlara Yan Bakılmıyor      Adaspor Deplasmanda Lidere Dur Dedi      BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor      DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor      Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri      “Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”      Vefat ve Başsağlığı      Kaymakam ve İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Ziyaretleri      "Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"      CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları      Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
15 Mart 2019 Cuma 21:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın söz verdiği sosyal konutların ilk etabının temel atma töreni Tarihi Namazgah karşısında gerçekleştirildi. Sosyal Konutların ilk etabı 60 metrekarelik 20 adet 1+1 ve 80 metrekarelik 80 adet 2+1 daireden oluşacak. Sosyal konutlar, toplam 2500 metrekare alan üzerinde 8500 metrekarelik inşaat alanında inşa edilecek. Konut sahipleri, ise başvurular arasından kura ile seçilecek. Seçim öncesi spekülasyonlar olmaması için ise kura çekimi seçim sonrasına bırakıldı.

“İLK TERAVİH NAMAZIMIZI NAMAZGAH’TA KILDIK”

Temel atma töreninde konuşan Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Bugün tarihi bir gün ve Biga için tarihi bir törende bir araya geldik. 18 Mart’ın arifesindeki günleri yaşıyoruz. Çanakkale nasıl Türkiye’nin kutsal toprağıysa. Şu an bulunduğumuz alan da Biga için en kutsal topraklar sayılır. Bundan 104 yıl önce gerçekleşen ve bir ibret vesikası, centilmenler savaşı olarak tarihe geçen Çanakkale Savaşında, Biga ve bulunduğumuz bölge hastane görevi görmüştür. Savaş alanında yaralananlar gemilerle Karabiga’ya oradan da buraya taşınmış ve burada tedavileri sağlanmıştır. Şehitlik Mahallesi Namazgah bölgesindeyiz. Bu alan göreve geldiğimiz 2014 yılında resmen çöplüktü. Samimi olarak söylüyorum, içerisinden kamyon kamyon çöpler attık. Tarihe ve dini duyarlılıklarımıza uygun bir halde değildi. 2014 seçimlerinde söz vermiştim. İlk teravih namazı ve ilk iftarımızı burada yapacağımızı demiştik. Ve öyle de oldu. 2014 Haziran ayında burayı yeniden düzenledik ve halkımızın kullanımına sunduk. Bayram namazları ve teravih namazlarımızı Namazgah’ın anlamına uygun şekilde burada gerçekleştiriyoruz. Yine 18 Mart Törenlerinde 5 yıldır burada 18 Mart günü sabah namazı burada kılındıktan sonra, Çanakkale Savaşında Mehmetçiğe ithafen onların o sabah yediği kırık buğday çorbasını burada halkımıza dağıtıyoruz. O atmosferi Mehmetçiğin hatıralarına saygı anlamında yaşatmaya çalışıyoruz. Başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlara göstereceğimiz en büyük saygı göstergesi Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır.” dedi.

“DURMAKSIZIN ÇALIŞIP TESLİM EDECEĞİZ”

Biga’nın bölgenin parlayan yıldızı haline geldiğini söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “5 yıl önce bu kente, Çanakkale’nin en büyük ilçesine hizmet etme onurunu arkadaşlarımla beraber bizlere yaşattınız. 5 yıl öncesine göre Biga gelişti ve değişti. Mütevazılık yapmaya gerek yok. Bu bir realite, 5 yıldan beri Biga çok değişti. İnsanlar Biga’dan dışarı giderlerdi. Artık dışarıdan insanlar Biga’ya gelir oldu. Biga’nın bu parlayan ışıltısı önümüzdeki yıllarda da inşallah devam edecek. Örnek aldığımız benim de öğrencilik yıllarımı geçirdiğim Eskişehir’e, Biga’yı benzeteceğiz. İnsanlar Antalya’ya Kapadokya’ya geziye gider gibi Eskişehir’e gidiyor. Biga’da bunun kıpırtıları başladı. Biga önümüzdeki dönemle birlikte yerli turistlerini ağırlamaya başlayacak. Beş yıldan bu yana Belediye Başkanlığımız döneminde Allah’a çok şükür kimseyi ötekileştirmedik. Herkesi kucakladık. Biga’ya bir bütün olarak hizmet etmeye çalıştık. Biga’da yaşayanlar belediye imkanlarından eşit ve hak ettiği şekilde yararlanmışlardır. Açık yüreklilikle söylüyorum, bunun aksini söyleyecek ve aksini ispat edecek bir Allah’ın kulunun olduğunu da sanmıyorum. Belediye hizmetlerine dar bir pencereden bakan, yol, su, kanalizasyondan ibaret görmedik. Doğumdan ölüme insanlarımızın yanında olarak hizmetlerimizi gerçekleştirmeye çalıştık. Birazdan temelini atacağımız tesis sosyal konut hamlemizin birinci etabını oluşturmaktadır. Burada 1+1 ve 2+1 şeklinde olacak 100 adet konutu en kısa sürede tamamlayıp, Bigalıların kullanımına sunacağız. Bunları belirlerken her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımızdan önerilerini aldık. Nasıl konut istiyorsunuz? Ödemeleri ne kadar yapabilirsiniz? Ne kadar zamanda ödeyebilirsiniz? Ciddi bir çalışma yapıldı. Oradan çıkan sonuçlara göre bu proje oluşturuldu. Ağustos ayının sonuna kadar talepleri aldık. Daha sonra bir proje firması ile oturduk ve gerekli çalışmaları yaparak ilk etap olan bu 100 konutluk projeyi oluşturduk. İnşaat aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde de durmaksızın çalışıp, ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz. 1. Etap dedim. 100 konut Namazgah bölgemizde, 100 konut Bademlik bölgesinde ve 400 konut da Çiçeklidede Mezarlığının olduğu bölgede, yine belediyeye ait olan bir alanda gerçekleştirilecek. Çok kısa bir zamanda 600 konutu ihtiyaç sahibi olan ve Biga’da ikamet eden, evi olmayan vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLİK’E DÜĞÜN SALONU, PARK VE AİLE SAĞLIK MERKEZİ

TOKİ imkanlarıyla değil belediye imkanlarıyla sosyal konut yaptıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Namazgah bölgesinde yapacağımız evler 1+1 daireler 20 adet ve 60 metrekareden oluşacak.  80 metrekareden oluşan 2+1 daireler de 80 adet olmak üzere 100 adet konutumuzu burada gerçekleştireceğiz. Arsamız 2500 metrekare, toplam inşaat alanımız 8500 metrekare civarında olacaktır. Biz tokiyle falan değil, sadece Bigalılar ve Biga Belediyesiyle birlikte bu konutları hayata geçireceğiz. İnsanlarımız özellikle bu bölgeyi tercih etmek isteyeceklerdir. Çünkü buranın çok güzel bir manzarası var. Bakın burası Biga’nın büyük bir kısmını görüyor. Namazgah bölgemizin şu yukarıda kalan kısmını düzenlediğimizde Biga bir seyir tepesi kazanacak. Bu bölge Biga’nın en yüksek yeri olması sebebiyle, gelip gittikleri ziyaret ettikleri huzurlu ve mutlu vakit geçirdikleri bir alana dönüşecek. Geçmiş seçimde söylemiş olduğum düğün salonunu da Şadan Doğan Anaokulu’nun karşısında bulunan belediyeye ait olan alana düğün salonu çalışmalarımız başladı. Hem düğün salonu hem de sosyal konutlarımız çok kısa sürede tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine sunulacaktır. Yine bu park çok önemsediğimiz yerlerden bir tanesi. Gerçekten Biga’nın en güzel yerlerinden bir tanesi parkımızın tamamlanmasıyla birlikte hem Şehitlik Mahallesi, Namazgah bölgesi ve Hamdibey Mahallemizdeki vatandaşlarımıza hizmet edecek bir alanı kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

“DAHA YAŞANABİLİR BİR BİGA İÇİN...”

Biga’ya kazandıracakları sosyal konut, düğün salonu, park ve aile sağlık merkezinin hayırlı olmasını dileyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Önümüzde seçimler var. Hepimiz durmaksızın çalışıyoruz. Seçimler önümüzdeki beş yıl için yapılıyor. Yaptıklarımız ortada zaten onları tekrar tekrar anlatmaya gerek yok.  Biz önümüzdeki beş yıllık dönem ile ilgili projelerimizi hazırladık. Meclis üyesi adaylarımız da buradalar. Biga’ya bize miras kaldı olarak değil çocuklarımızdan emanet aldık gözüyle bakıyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte çocuklarımıza gençlerimize daha güzel ve yaşanabilir bir Biga teslim etmek anlayışıyla çalışıyoruz. Son olarak 600 konutun ilk hamlesi olan 100 konut, düğün salonu, seyir terası ve seyir terasının içinde yer alacak sağlık ocağı Şehitlik ve Namazgah bölgesi ile birlikte Biga’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sağ olun var olun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından temel atma törenine geçildi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    
Şadan Doğan’dan İstihdam Seferberliği Açıklaması
    »    
Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’na Ziyaret
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Biga´da Ev Yangını
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
İl Şampiyonlarından İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Liseler Arası “Mehmet Akif ERSOY Şiirlerini Güzel Okuma Yarışması”
    »    
CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan Yine Köylerde
    »    
Mesut Okyay’ın 2019 Yılı İstihdam Seferberliği Basın Açıklaması
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0