Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı      Biga’da Seramik Sergi Açıldı      Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki      Diplomasını Almaya Torunuyla Gitti      20 KİŞİ ‘‘Konserve Üretim Mesleğine’’ İŞKUR Kursuyla Adım Attı       Haftalık Faaliyet Programı 22.06.2019 – 28.06.2019       Halkbank’tan Biga TSO’ya İVME Kredisi Bilgilendirmesi      Orman İşçisi Devrilen Traktörün Altında Can Verdi      Matematik Olimpiyatlarında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi      Biga Alışveriş ve Kültür Festivali Başlıyor      Bigaspor Küçük ile Devam Dedi      Gümüşçay’da 11. Geleneksel Halı Saha Turnuvası Başladı      Çanakkale Barosu Türkiye Kurgusal Duruşma Yarışması’na Katıldı      Biga´da Saman Yüklü Traktör Yandı      Amatör Lig’ lerde Müsabaka Sonuçları ve Puan Durumları       Biga TSO’da İVME Finansman Paketi Toplantısı      2019 Sezonunun İlk Ürünleri Biga Ticaret Borsasına Geldi      Kooperatif Başkanlarından Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Biga MYO’da Amatör Denizcilik Eğitimi Gerçekleştirildi      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» “TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
15 Mart 2019 Cuma 21:00
12
14
16
18


Biga Belediye Başkanı İsmail Işık’ın söz verdiği sosyal konutların ilk etabının temel atma töreni Tarihi Namazgah karşısında gerçekleştirildi. Sosyal Konutların ilk etabı 60 metrekarelik 20 adet 1+1 ve 80 metrekarelik 80 adet 2+1 daireden oluşacak. Sosyal konutlar, toplam 2500 metrekare alan üzerinde 8500 metrekarelik inşaat alanında inşa edilecek. Konut sahipleri, ise başvurular arasından kura ile seçilecek. Seçim öncesi spekülasyonlar olmaması için ise kura çekimi seçim sonrasına bırakıldı.

“İLK TERAVİH NAMAZIMIZI NAMAZGAH’TA KILDIK”

Temel atma töreninde konuşan Biga Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Adayı İsmail Işık; “Bugün tarihi bir gün ve Biga için tarihi bir törende bir araya geldik. 18 Mart’ın arifesindeki günleri yaşıyoruz. Çanakkale nasıl Türkiye’nin kutsal toprağıysa. Şu an bulunduğumuz alan da Biga için en kutsal topraklar sayılır. Bundan 104 yıl önce gerçekleşen ve bir ibret vesikası, centilmenler savaşı olarak tarihe geçen Çanakkale Savaşında, Biga ve bulunduğumuz bölge hastane görevi görmüştür. Savaş alanında yaralananlar gemilerle Karabiga’ya oradan da buraya taşınmış ve burada tedavileri sağlanmıştır. Şehitlik Mahallesi Namazgah bölgesindeyiz. Bu alan göreve geldiğimiz 2014 yılında resmen çöplüktü. Samimi olarak söylüyorum, içerisinden kamyon kamyon çöpler attık. Tarihe ve dini duyarlılıklarımıza uygun bir halde değildi. 2014 seçimlerinde söz vermiştim. İlk teravih namazı ve ilk iftarımızı burada yapacağımızı demiştik. Ve öyle de oldu. 2014 Haziran ayında burayı yeniden düzenledik ve halkımızın kullanımına sunduk. Bayram namazları ve teravih namazlarımızı Namazgah’ın anlamına uygun şekilde burada gerçekleştiriyoruz. Yine 18 Mart Törenlerinde 5 yıldır burada 18 Mart günü sabah namazı burada kılındıktan sonra, Çanakkale Savaşında Mehmetçiğe ithafen onların o sabah yediği kırık buğday çorbasını burada halkımıza dağıtıyoruz. O atmosferi Mehmetçiğin hatıralarına saygı anlamında yaşatmaya çalışıyoruz. Başta ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Onlara göstereceğimiz en büyük saygı göstergesi Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkmaktır.” dedi.

“DURMAKSIZIN ÇALIŞIP TESLİM EDECEĞİZ”

Biga’nın bölgenin parlayan yıldızı haline geldiğini söyleyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “5 yıl önce bu kente, Çanakkale’nin en büyük ilçesine hizmet etme onurunu arkadaşlarımla beraber bizlere yaşattınız. 5 yıl öncesine göre Biga gelişti ve değişti. Mütevazılık yapmaya gerek yok. Bu bir realite, 5 yıldan beri Biga çok değişti. İnsanlar Biga’dan dışarı giderlerdi. Artık dışarıdan insanlar Biga’ya gelir oldu. Biga’nın bu parlayan ışıltısı önümüzdeki yıllarda da inşallah devam edecek. Örnek aldığımız benim de öğrencilik yıllarımı geçirdiğim Eskişehir’e, Biga’yı benzeteceğiz. İnsanlar Antalya’ya Kapadokya’ya geziye gider gibi Eskişehir’e gidiyor. Biga’da bunun kıpırtıları başladı. Biga önümüzdeki dönemle birlikte yerli turistlerini ağırlamaya başlayacak. Beş yıldan bu yana Belediye Başkanlığımız döneminde Allah’a çok şükür kimseyi ötekileştirmedik. Herkesi kucakladık. Biga’ya bir bütün olarak hizmet etmeye çalıştık. Biga’da yaşayanlar belediye imkanlarından eşit ve hak ettiği şekilde yararlanmışlardır. Açık yüreklilikle söylüyorum, bunun aksini söyleyecek ve aksini ispat edecek bir Allah’ın kulunun olduğunu da sanmıyorum. Belediye hizmetlerine dar bir pencereden bakan, yol, su, kanalizasyondan ibaret görmedik. Doğumdan ölüme insanlarımızın yanında olarak hizmetlerimizi gerçekleştirmeye çalıştık. Birazdan temelini atacağımız tesis sosyal konut hamlemizin birinci etabını oluşturmaktadır. Burada 1+1 ve 2+1 şeklinde olacak 100 adet konutu en kısa sürede tamamlayıp, Bigalıların kullanımına sunacağız. Bunları belirlerken her zaman söylediğimiz gibi vatandaşlarımızdan önerilerini aldık. Nasıl konut istiyorsunuz? Ödemeleri ne kadar yapabilirsiniz? Ne kadar zamanda ödeyebilirsiniz? Ciddi bir çalışma yapıldı. Oradan çıkan sonuçlara göre bu proje oluşturuldu. Ağustos ayının sonuna kadar talepleri aldık. Daha sonra bir proje firması ile oturduk ve gerekli çalışmaları yaparak ilk etap olan bu 100 konutluk projeyi oluşturduk. İnşaat aşamasına geldik. Önümüzdeki günlerde de durmaksızın çalışıp, ihtiyaç sahiplerine teslim edeceğiz. 1. Etap dedim. 100 konut Namazgah bölgemizde, 100 konut Bademlik bölgesinde ve 400 konut da Çiçeklidede Mezarlığının olduğu bölgede, yine belediyeye ait olan bir alanda gerçekleştirilecek. Çok kısa bir zamanda 600 konutu ihtiyaç sahibi olan ve Biga’da ikamet eden, evi olmayan vatandaşlarımıza teslim edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ŞEHİTLİK’E DÜĞÜN SALONU, PARK VE AİLE SAĞLIK MERKEZİ

TOKİ imkanlarıyla değil belediye imkanlarıyla sosyal konut yaptıklarını ifade eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Namazgah bölgesinde yapacağımız evler 1+1 daireler 20 adet ve 60 metrekareden oluşacak.  80 metrekareden oluşan 2+1 daireler de 80 adet olmak üzere 100 adet konutumuzu burada gerçekleştireceğiz. Arsamız 2500 metrekare, toplam inşaat alanımız 8500 metrekare civarında olacaktır. Biz tokiyle falan değil, sadece Bigalılar ve Biga Belediyesiyle birlikte bu konutları hayata geçireceğiz. İnsanlarımız özellikle bu bölgeyi tercih etmek isteyeceklerdir. Çünkü buranın çok güzel bir manzarası var. Bakın burası Biga’nın büyük bir kısmını görüyor. Namazgah bölgemizin şu yukarıda kalan kısmını düzenlediğimizde Biga bir seyir tepesi kazanacak. Bu bölge Biga’nın en yüksek yeri olması sebebiyle, gelip gittikleri ziyaret ettikleri huzurlu ve mutlu vakit geçirdikleri bir alana dönüşecek. Geçmiş seçimde söylemiş olduğum düğün salonunu da Şadan Doğan Anaokulu’nun karşısında bulunan belediyeye ait olan alana düğün salonu çalışmalarımız başladı. Hem düğün salonu hem de sosyal konutlarımız çok kısa sürede tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine sunulacaktır. Yine bu park çok önemsediğimiz yerlerden bir tanesi. Gerçekten Biga’nın en güzel yerlerinden bir tanesi parkımızın tamamlanmasıyla birlikte hem Şehitlik Mahallesi, Namazgah bölgesi ve Hamdibey Mahallemizdeki vatandaşlarımıza hizmet edecek bir alanı kazandırmış olmanın mutluluğunu yaşayacağız.” şeklinde konuştu.

“DAHA YAŞANABİLİR BİR BİGA İÇİN...”

Biga’ya kazandıracakları sosyal konut, düğün salonu, park ve aile sağlık merkezinin hayırlı olmasını dileyen Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Önümüzde seçimler var. Hepimiz durmaksızın çalışıyoruz. Seçimler önümüzdeki beş yıl için yapılıyor. Yaptıklarımız ortada zaten onları tekrar tekrar anlatmaya gerek yok.  Biz önümüzdeki beş yıllık dönem ile ilgili projelerimizi hazırladık. Meclis üyesi adaylarımız da buradalar. Biga’ya bize miras kaldı olarak değil çocuklarımızdan emanet aldık gözüyle bakıyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarımla birlikte çocuklarımıza gençlerimize daha güzel ve yaşanabilir bir Biga teslim etmek anlayışıyla çalışıyoruz. Son olarak 600 konutun ilk hamlesi olan 100 konut, düğün salonu, seyir terası ve seyir terasının içinde yer alacak sağlık ocağı Şehitlik ve Namazgah bölgesi ile birlikte Biga’ya hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sağ olun var olun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından temel atma törenine geçildi.

 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Başkan Ahmet Şahin Gündeme Dair Açıklamalar Yaptı
    »    
Biga Belediyesi’ndeki Mobbing’e CHP’den Sert Tepki
    »    
Biga Belediyesi’nde Stratejik Plan Toplantısı
    »    
“Köylerimizin Sorunlarını En Aza İndirmek İstiyoruz”
    »    
Biga Belediyesi Haziran Ayı Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
“Hacılık Mekke’de Başlamaz, Mekke’den Ayrılınca Başlar”
    »    
Çanakkale’ye Turizm Alanında Yeni Bir Pencere Açılıyor
    »    
Biga CHP İlçe Danışma Toplantısı Yapıldı
    »    
İskenderoğlu, Hayvan Hakları ve Yasaları Çalıştayına Katıldı
    »    
Özgür Ceylandan Ulaştırma Bakanlığına Sorular
    »    
Her Şey Güzel Olmasın Mı?
    »    
Ne Yaparsanız Yapın Ama Milleti Germeden, Yormadan Yapın
    »    
Kömür Diye 31 Bin Ton Taş Almışlar
    »    
İstanbul’da Seçimin Yenilenmesi ve İmamoğlu Analizi
    »    
Mayıs Ayı Meclis Toplantısından Suya İndirim Çıktı
    »    
Bozcaadalı İşletmelerden Rezervasyonlara "Oy Ver" Cevabı!
    »    
Gücünüz Atatürk’ün Ölüsüne Bile Yetmiyor, Ölüsünü Bile Yenemiyorsunuz!
    »    
Kişiye Özel Demokrasi Olmaz
    »    
Ermeni Mezalimine Uğramış Türk Milletinin Acısını Paylaşıyorum!
    »    
Asıl Beka Sorunu Budur
    »    
Ceylan “Kızılay Arpalığa Mı Çevrildi?”
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Görevine Resmen Başladı
    »    
Başkan Bülent Erdoğan Mazbatasını Aldı
    »    
Yenilmişlik Duygusu Var Ya İşte Tam Orada Dikkat Etmek Lazım!
    »    
Bu Hayatta En Büyük Kaybedenler, Bekleyenlerdir
    »    
Çanakkale’de Bülent Öz Farkı
    »    
Belde Belediye Başkanları Mazbatalarını Aldı
    »    
Çan’da Öz Dönemi Resmen Başladı
    »    
Pastırmacı Gönülleri Fethetmeye Devam Ediyor
    »    
Çanakkale’de CHP 11, AK Parti 10, İyi Parti 2 Başkanlık Kazandı
    »    
Kazanmak ve Kaybetmek Üzerine
    »    
Çiçeklidede’den Tarihi Birlik ve Beraberlik Mesajları
    »    
Turan “80 Yaşında Adam Buraya Geliyorsa Ben Daha Çok Çalışmalıyım”
    »    
Yeniceköy’den Tüm Biga’ya Sağduyu ve Birliktelik Çağrısı
    »    
Özgür Ceylan’dan Adaylara Tam Destek
    »    
“Güneş Balçıkla Sıvanmaz”
    »    
Adil, Dürüst Belediyeciliğimizin Başlamasına 4 Gün Kaldı
    »    
Şehitlikte İsmail Işık Coşkusu Meydana Sığmadı
    »    
İsmail Işık: “Belediyecilik Deneyim İster O da Bizde Var”
    »    
Kavaklıkta Bülent Erdoğan Coşkusu
    »    
Çavuşköy’den İsmail Işık’a Sevgi Seli
    »    
Turan; “Haydi Karabiga, Ahmet Elbi’yle "Değişimi" Yaşamaya…”
    »    
Muharrem İnce: Bu İş Bitmiş Hayırlı Olsun
    »    
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Biga´da
    »    
Siyasette Çıtayı Yükseltin
    »    
‘’Biga Halkı ile Kurduğumuz Gönül Köprüsünü Hiç Kimse Yıkamaz”
    »    
İYİ Parti Kırsal Alanda
    »    
Cumhur İttifakından Görkemli Yürüyüş
    »    
Erdoğan Hatırlarda Kalan Bir Biga İnşa Edeceğiz
    »    
“Bölgenin En Büyük Spor Kompleksi’ni İnşa Edeceğiz”
    »    
Çan’da Seçim Koordinasyon Merkezi Büyük Bir Coşkuyla Açıldı
    »    
Erdoğan Coşkusu Çiçeklidede’de Sokaklara Sığmadı
    »    
“5 Yıllık Deneyimimizle Başaracağız”
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
CHP Çan Belediye Başkan Adayından Şeffaf Belediyecilik Açıklamaları
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
"Şehir Parkı’nı Ayağınıza Getireceğiz"
    »    
Cumhur İttifakı Adayı Kuzu, Projelerini Tanıttı
    »    
Çan İstikrara Devam Diyecek
    »    
Engin Özalp: "Gümüşçay’da Spora Canlılık Getireceğiz"
    »    
Gümüşçay’a Temiz Aday: Engin Özalp
    »    
"Birlik ve Beraberliğimizi Asla Kaybetmemeliyiz"
    »    
Erdoğan’ın Tanıtım Toplantısında Büyük Coşku
    »    
Cumhur İttifakı Gençleri Bir Arada
    »    
En Güzelini Ak Parti En Güzelini Ayhan Gider Yapar
    »    
Pastırmacı ”Devam Diyerek Geliyoruz”
    »    
Biga Ak Parti Belediye Başkan Adayı Bülent Erdoğan’dan Ziyaret
    »    
CHP Biga Belediye Başkan Adayı’ndan Biga TSO’ ya Ziyaret
    »    
Biga CHP Belediye Başkan Adayı İsmail Işık’tan Ziyaret
    »    
Karabiga’ya Beklenenden Daha Fazla Hizmet Getirmek İstiyoruz
    »    
Turan, “90 Yıllık CHP’nin Hikayesi Brezilya Dizilerini Aratmıyor”
    »    
Başkan Işık, Şehir İçi Minibüse Bindi, Vatandaşı Dinledi
    »    
Millet İttifakı’nın Ortaklarından Birliktelik Fotoğrafı
    »    
"Kocabaş Çayı Projesi İle İki Yakamız Bir Araya Gelecek"
    »    
Ceylan: Koruma Altındaki Kadınların Sosyal Medyada İfşası Kabul Edilemez
    »    
“CHP’li Belediyeleri AK Parti Alınca O İl Başkanı İstifa Edecek”
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
“Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?”
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(29)
Kadir Atay
Olağanüstü Kongre Moda Oldu
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
Lütfi Özgünaydın
Bigadayım Artık...
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0