Künye İletişim Mobil
Giriş Sayfam Yap Favorilere Ekle Sitene Ekle RSS Üye Ol Üye Giriş
Anasayfa Foto Galeri Video Haber Duyurular Seri İlanlar Halı Saha Muhtarlarımız Kadınlarımız Gazetemiz
SON DAKİKA : Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret      Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı      Haftalık Faaliyet Programı 23.03.2019 – 29.03.2019      Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”      Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi      Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı      Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi      ’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’      Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor      Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi      Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler      Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı      Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler      TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…      Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)      Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı      AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti      İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı      Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi      Çanakkale’de Romanlardan CHP’ye Tam Destek     
YEREL YAŞAM EKONOMİ SİYASET EĞİTİM BELEDİYE KAYMAKAM MAGAZİN ULUSAL SPOR RÖPORTAJ
» Türkiye Teknoloji Buluşmaları Çanakkale’de Yapıldı
23 Kasım 2018 Cuma 12:00
12
14
16
18


Türkiye Teknoloji Buluşmaları, Ticaret Bakanlığı ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı destekleri ile TOBB himayelerinde, Vodafone ve Akbank paylaşımlı ana sponsorluğunda Türkiye'nin önünü açan sektör temsilcileri ile birlikte 2018 Troya Yılı kapsamında Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası ev sahiplinde 22 Kasım 2018, Perşembe günü Saat 10:00'da ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezi'nde gerçekleşti.

EticaretSEM ve Eticaret Merkezi A.Ş tarafından gerçekleştirilen Türkiye Teknoloji Buluşmalarının bu yılki ana konusu “KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm, E-ticaret ve E-ihracat".

Türkiye Teknoloji Buluşmaları’na Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, ÇTB Yönetim Kurulu Başkanı S.Kaya Üzen ve Yönetim Kurulu Üyeleri, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Biga TSO Meclis Başkan Yardımcısı Jale Kırbaş, TOBB GGK Başkanı İ.Kürşat Tuna, GMKA Genel Sekreteri Abdullah Göç, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı Bekir Tuncer, Oda ve Borsa Üyeleri, Genç ve Kadın Girişimciler katılım sağladı.

Metin Uca’nın moderatörlüğünde gerçekleşen programın açılış konuşmalarını, TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir, Vodafone, Kobi Satış Bölüm Direktörü Yusuf Aysal, Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sefer Kaya Üzen, Çanakkale Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı gerçekleştirdi.  

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı S. Kaya Üzen yaptığı açılış konuşmasında, “Dijital fırsatları KOBİ’lerimize anlatmayı amaçladığımız, e-ticaret ekosistemdeki öncü aktörleri Anadolu’yla buluşturduğu bu etkinlik için TOBB E-ticaret Meclisimizin aynı zamanda Başkan Yardımcısı olan Merter Bey nezdinde tüm konuşmacılarımıza, katkı sağlayan, emek veren destek olan tüm sponsorlarımıza çok teşekkür ediyoruz.

Girişimcilik, günümüzün en önemli zenginleşme, kalkınma ve toplumsal refahı yükseltme aracı. Geçtiğimiz yüzyıl, 3.sanayi devrimi dönemiydi. Kaynağı da petroldü. Bu yüzyıl, 4. Sanayi devrimini yaşıyoruz. Kaynağıysa insan. Geçtiğimiz yüzyılda amaç, zengin doğal kaynaklara, mesela petrole ulaşmaktı. Şimdi amaç, insan kalitesini artırmak. Zira zenginlik, doğal kaynakla değil, fikir üreterek geliyor. Fikri üreten de insan. O yüzden artık dünyanın en güçlü insanları, en çok takip edilen, en çok rol model alınan kişileri, girişimciler. Çünkü girişimciler dünyayı, iş yapma biçimini, muazzam bir şekilde değiştiriyor, alıştığımız ezberleri bozuyorlar. Sürücüsüz otomobiller, asistan robotlar, yapay zekâ, dünyanın yeni gerçekleri.

Eskiden dünyanın en büyük kurumları; petrol şirketleri, büyük bankalar, dev sanayi kuruluşlarıydı. Şimdi, Google, Facebook, Amazon, Tesla, Alibaba gibi genç teknoloji şirketleri bunların yerini alıyor.

İçinde bulunduğumuz bu çağ aslında bizim gibi, sanayileşmede Batı’nın gerisinde kalmış ülkeler için büyük fırsat sunuyor. Eskiden zengin olmak için, milyarlarca dolar yatırım yapmak, tesis inşa etmek gerekirdi.  Artık bir bilgisayar ve bir iyi bir fikir kafi. Bu fırsatları değerlendirebilmek için önce girişimci sayımızı arttırmalıyız. İkincisi ise mevcut işletmelerimizdeki teknoloji kullanımını arttırmalıyız.

Örneğin artık mağazadan satış devri kapanıyor. Yerine e-ticaret geliyor. Ancak, İstatistikler gösteriyor ki, e-ticarette henüz yolun başındayız. Toplam perakende ticaretin sadece yüzde 4’ü elektronik mecradan yapılıyor. Gelişmiş ülkelerde online perakendenin toplam içindeki payı yüzde 10’lara ulaşıyor. Bugün için gerideyiz ama aradaki farkı hızla kapatabiliriz.

İnternet bağlantısı yaygınlığı, kalitesi ve akıllı telefon kullanım oranlarında Batı ülkelerine benziyoruz. Nüfusun yüzde 90’ı mobil bağlantıya  sahip.  Peki internette ne yapıyoruz?  Çok laf, az iş üretiyoruz. Facebook kullanıcı sayısında ve  Instagram kullanıcı sayısında çok ilerideyiz.. Ancak internetin sunduğu fırsattan tam olarak faydalanamıyoruz. Kredi kartıyla internetten alışveriş yapmaktan çekiniyoruz. En önemli sorunların başında güven eksikliği geliyor.

Bizdeki bu güvensizlik e-ticaretin gelişmesini engelliyor. İnsanlar kredi kartı bilgilerini online mecrada paylaşmak, tanımadığı satıcıdan ürün almak istemiyor. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın, e-ticaret sitelerinin kayıt altına alınması ve güven damgası uygulaması, işte bu sorunu çözmek için doğru araçlar..

KOBİ'lerimizin dijital dönüşümünü önemsiyoruz. Çünkü dünya ticareti gelişiyor, değişiyor, büyüyor. Bizim katma değerli ürün ihracatına ihtiyacımız var. Biz yüksek teknolojiyi yakalamış ve bunu sürdürebilmiş bir yapı istiyoruz. E- Ticaret ekonomik anlamda ülkelerin dış ticaretine büyük katkılar sağlamakta. Buda bize sektörün ülkemiz ve şehrimiz için önemini göstermektedir. Özellikle KOBİ’lerin ve genç girişimlerin rekabet güçlerini, Pazar paylarını ve kurumlaşma düzeylerini artırma noktasında e-ticaretin bir fırsat olduğunu düşünmektense, firmalarımızın küresel pazarda söz sahibi olmaları için de önemli bir araç olarak görmekteyiz.  Artık dünyanın hızla yol aldığı e-ticaret yarışında Türkiye ve Çanakkale olarak geride kalmamamız gerekir.

Menzili dar olanın ufku da dar olur. Menzili aşan, dünyanın nasıl bir yer olduğunu, menzili kısa olandan daha iyi bilir. İşte E-ticaret, bu ufkumuzu genişletmek için de çok önemli.. Etkin kullanmamız durumunda, e-ihracat platformları, bunu başarmamızı sağlayacaktır.

Başkan Kaya Üzen son olarak,  katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sunarak,  bu büyük buluşmanın ilimize, ülkemize hayırlı olmasını temennisinde bulundu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı yaptığı konuşmada, TOBB Başkanımız M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun selamlarıyla sözlerine başladı. Konuşmasında Türkiye’nin e-ticarette geleceğinin müthiş bir potansiyele sahip olduğundan dünya devi Amozunun Türkiye ‘de kısa sürede yer almasının en büyük kanıtı olduğundan bahsetti. Türkiye’deki internet bağlantısının yaygınlığı kalitesi ve akıllı telefon uygulamalarında Batı Ülkelerine benzediğini belirten Matlı nüfusun %90’nı mobil bağlantıya sahip olduğunu, 48 milyon kişinin de her gün internete bağlandığını belirtti.

Matlı devamla, Günde ortalama 5 saatimizi internette geçiriyoruz ama elektronik ticarette ilk 25’te bile yokuz. İşte bu tabloyu TOBB olarak değiştirmek istiyoruz. Firmalarımızı dijital dünyaya hazırlıyoruz dedi.

Programda, Ekonomist Sami Altınkaya, PTT A.Ş.Eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı Hakan Yönden, Sefamerve Ceosu Mehmet Metin Okur katılımcılara başarı hikayelerini anlattı.

Vodafone Pazarlama Müdürü Deniz Yağmur; Çanakkale’deki kobilere Dijital Skor Ölçümü konusu anket çalışması gerçekleştirdi. Türkiye’nin dijital skoru 53 iken, Çanakkale’deki kobilerin 68 olduğunun altını çizdi.

Ardından, Başarılı Kobi Örnekleri olarak, Pasaport Pizza, Genel Müdürü Mükremin Özdemir, Acıkınca.Com Kurucusu Mustafa Serkan Kubilay, Evba Asansör Yöneticisi Musa Umut Çavuşgil, Sabah Gazetesi Kobi Ve Teknoloji Editörü Metin Can teknoloji kullanımları ile ilgili katılımcılarla deneyimlerini paylaştılar.

Programda ayrıca Sahibinden.Com Genel Müdür Yardımcısı Banu Barbarosoğlu, Entegra Kurucusu Murat Dişkıran yer aldı.

E-İhracat İle Yeni Dünya panelinde, Ticimax Ceosu Cenk Çiğdemli, Eticaret Merkezi Direktörü Mehmet Erdemi yer aldı.

Tek Kılavuz, Dijital Pazarlama Ve Satış Direktörü Arda Suvay, PTT A.Ş., eğitim Dairesi Başkan Yardımcısı Hakan Yönden, Kariyer.Net, Güney Marmara Bölge Müdürü Gülşah Ağralı Güven konuşma gerçekleştirdiler.

Dijital Dünyada Pazarlama Teknikleri Panelinde İse Eticaret Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Birkan Babakol, Ars Medya Ceosu Serdar Arslan yer aldı.

TOBB E-Ticaret Sektör Meclisi Başkan Yardımcısı Merter Özdemir kapanış konuşmasıyla program son buldu.

HABER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Türkiye Teknoloji Buluşmaları Çanakkale’de Yapıldı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :+ Benzer Haberler
Atletizm Şampiyonundan İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Birlik ve Beraberlik Mitingleri Büyük Bir Coşkuyla Başladı
    »    
Türk Milleti “Tek Nefes, Tek Ses, Tek yürektir”
    »    
Güvemalan Ortaokulu Öğrencileri İzleyicileri Derinden Etkiledi
    »    
Biga Beşiktaşlılar Derneği Yıldönümünü Kutladı
    »    
Ceylan Yenice’yi Karış Karış Gezdi
    »    
’Satmaya Değil, Yapmaya Talibiz’
    »    
Çanakkale Ruhu Biga Ortaokulunda Yaşıyor
    »    
Kaymakam Mustafa Can Şehit Aileleriyle Bir Araya Geldi
    »    
Bigalılar 250 Metrelik Türk Bayrağı ile Birlik Mesajı Verdiler
    »    
Karabiga’da Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Kutlandı
    »    
Zeki Akaydın ve Bisikletliler Dernek Üyeleri Şehitleri Ziyaret Ettiler
    »    
TOBB Çanakkale Genç Girişimciler Kurulunda Devir Teslim…
    »    
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
    »    
Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104. Yıldönümü Biga’da Törenlerle Kutlandı
    »    
AK Parti Çanakkale Zaferi Nedeniyle Şehitliği Ziyaret Etti
    »    
İstihdam Seferberliği Teşvikleri Biga TSO’da Anlatıldı
    »    
Ada Mahallesi Geceyi Tedirgin Geçirdi
    »    
BİSHAK Takip Ediyor ve Çalışıyor
    »    
DOĞTAŞ İle Birlikte Türk Bayrağı Dalgalanıyor
    »    
Biga TSO Başkanı Şadan Doğan’dan Firma Ziyaretleri
    »    
“Biga’nın Hizmetkarı Olmak, 50 Yıllık Yaşamımın En Büyük Onurudur”
    »    
Vefat ve Başsağlığı
    »    
"Belediye Herkese Eşit Hizmet Etmek Zorundadır"
    »    
Biga Fenerbahçeliler Derneğinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
“TOKİ ile Değil, Belediye İmkanlarıyla Sosyal Konut Yapıyoruz”
    »    
Şehitlik Erdoğan’ı Coşkuyla Karşıladı
    »    
CHP’li Erkek: “Eceabat Kararını Vermiş”
    »    
Küçük Çocuk, Kurtarılan Kedisine Sıkı Sıkı Sarıldı
    »    
İl Birincilerinden İlçe Milli Eğitim Müdürüne Ziyaret
    »    
Deprem Gerçeğini Unutmadık Unutturmadık
    »    
Bereket Pide Bigalıların Hizmetinde
    »    
ÇTSO Mart 2019 Olağan Meclis Toplantısı Yapıldı
    »    
Ahmet Elbi’den Ziyaret
    »    
Karabiga Şehitliğinde Önemli Çalışma
    »    
İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Adayından Semizoğlu’na Ziyaret
    »    
Akreditasyon Denetimine Baş Denetçi Haluk Ali Güneş Katıldı
    »    
Biga’da 14 Mart Tıp Bayramı Kutlandı
    »    
CHP’li Erkek Bayramiç’te
    »    
Sağlıklı Bir Hayat Herkesin Temel Hakkıdır
    »    
İstihdam Seferberliği 2019 Kapsamında Üye Ziyaretleri Başladı
    »    
Biga İş Dünyasından İstihdam Seferberliği Çağrısı
    »    
Biga Belediyesinden Önemli Uyarı
    »    
Çanakkale İŞKUR’dan İstihdam Teşvikleri Ziyaretleri
    »    
Balıklıçeşme Muhtar Adayı Projelerini Açıkladı
    »    
ÇTSO, TOBB Akreditasyon Geliştirme Denetimini Tamamladı
    »    
Ceylan Çanakkale’yi Karış Karış Geziyor
    »    
Çanakkale’de 3 dakika Arayla 2 Deprem
    »    
Biga Ticaret Borsası Tarım ve Orman Bakanını Biga’da Ağırladı
    »    
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç’tan Çanakkale Barosu’na Ziyaret
    »    
Çanakkale Devlet Hastanesinin Uzman Kadrosu Güçleniyor
    »    
Biga Ticaret Borsasından Ziyaret
    »    
Ayhan Gider’den Vaat Değil, Çözüm
    »    
Çan Belediyesi, Hizmet-İş İle Toplu Sözleşme İmzaladı
    »    
İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü
    »    
Dikkat Fırtına Uyarısı
    »    
Şehitlik’te Yer Gök ’Bizim İsmail’ Sloganıyla İnledi
    »    
BT Partisi Çanakkale, Biga ve Kepez Belediye Başkan Adayları Projelerini Açıklıyor
    »    
Kadın Avukatlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Biraraya Geldi
    »    
Yeniceköy’de Bülent Erdoğan’a Sevgi Seli
    »    
İndirimli Alışveriş Günlerinde Muhteşem Final
    »    
“17 Senede Kaç Otopark Yaptınız?”
    »    
Bekçiler Biga Sokaklarına Geri Dönüyor
    »    
AFAD Yarın İçin Uyardı!
    »    
Erdoğan’dan Afacanlar’a Kahvaltı
    »    
Biga TSO’dan Kadınlar Günü Resepsiyonu
    »    
Bayram Piknikçileri Ziyaret Etti
    »    
Biga’nın Onuncu Mahallesi: Esentepe Mahallesi
    »    
Gökhan Gür’den Amatör Spor Vurgusu
    »    
Karabiga CHP ve İYİ Parti ittifakı
    »    
Biga’da Fetö Operasyonu 1 Kişi Tutuklandı
    »    
Cumhur İttifakı Coşkusu Sokaklara Sığmadı
    »    
BİSİAD Belediye Başkan Adaylarıyla Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD’den 8 Mart Kahvaltısı
    »    
Kaptanlar Un Ankara Fuarında
    »    
Ak Partili Kadınlardan Yoğun Katılımlı Eğlence
    »    
Biga´da Muhtar Adayları Bir Araya Geldi
    »    
Biga ADD Huzur Evini Ziyaret Etti
    »    
Biga’da Uyuşturucu Operasyonu
    »    
Biga’daki Esnaf Kadınlar Kahvaltıda Bir Araya Geldi
    »    
Çan Esnaf İndirimli Alışveriş Günleri Başladı
    »    
Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Seçimleri Yapıldı
    »    
Çanakkale İŞKUR Teşvikler Hakkında Danışma Masası Kurdu
    »    
Gökhan Bayram’dan Şiirli Jest
    »    
Biga’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı
    »    
Bir 8 Mart Daha Geldi…
    »    
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun
    »    
Biga TSO Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Doğan’dan Açıklama
    »    
Çan Belediyesi Gödek Geleneğini Devam Ettiriyor
    »    
“Hep Birlikte 31 Mart’ı Bayrama Çevireceğiz”
    »    
Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun
    »    
Gönlü Kazanılmadık Bigalı Kalmayana Dek…
    »    
Biga´da Fotoğraf Kutusu Açıldı
    »    
Biga TSO, KOSGEB Temsilcilik Ofisi Kurdu
    »    
Karataş Meclis Üyelerini Tanıttı
    »    
Elektirikler Kesilecek
    »    
Bakan Pakdemirli’den Çiftçiye Ödenek Müjdesi
    »    
Erdoğan Yalçınkaya Muhtar Adaylığını Açıkladı
    »    
Karataş: Seninle Gurur Duyduk Ali Sadi...
    »    
Ceylan: 700 Öğrenci Belediye Kararların Üstündedir
    »    


 

YAZARLAR
Ali Galip Akyıldırım
Evet, Kabul Ediyorum Beka Sorunumuz Var!
Alaattin Akçal
Hayalim “2 Adet Çikolata”
Davut Doğan (Konuk Yazar)
Hey Siri!
Erdem Karan
Allah’a Ulaşmayı Dileyin Huzur İçinde Yaşamak(21)
Kadir Atay
Ben Anlayamadım...
Murat Gülcen
-Kafa Yoranlar-
Niyazi Kısacık
Ceviz Kurdu
Uzm. Klinik Psikolog Nevzat Hasdemir
Çocuklarınızın Hayatını Kurtarın !!!
Ozancan Polat
Ucuz Strateji
Sinem Bülbül
Kayropraktik Nedir?
BİGA'DANÖBETÇİ ECZANE
ÇOK OKUNANLAR bu hafta | bu ay
ÇOK YORUMLANANLAR bu hafta | bu ay
İstatistik
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’ ve sitemizde yorum gönderenlerin şahsına aittir.
Çanakkale'nin Tamamen Renkli İlk Gazetesi
Biga'nın İlk İnternet Televizyonu ve Cep Gazetesi
Biga'nın Evlere, Köylere ve Okullarına, Dağıtılan En Yüksek Tirajlı Gazetesi
Sitemizde Yayınlanan Yazı ve Dökümanların İzinsiz Alınması Çoğaltılması Yasaktır
Biga Çarşamba Gazetesi / Atay Reklam
Tüm Hakları Saklıdır BİGA ÇARŞAMBA GAZETESİ    0